Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.14.00:13:02 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

94. ülésnap (2023.11.27.), 32. felszólalás
Felszólaló Dr. Latorcai János (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:59


Felszólalások:  Előző  32  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. LATORCAI JÁNOS (KDNP): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! Kedves Képviselőtársaim! Az Izrael ellen október 7-én elkövetett véres terrorcselekmények és az azt követő konfliktusok rávilágítottak arra, hogy a közel-keleti térségből és Észak-Afrikából évek óta milliószámra, kontroll nélkül érkező migránsok saját, törzsi jellegű konfliktusaikat is exportálják Európába. Az elmúlt hetekben szinte naponta kaphattunk hírt arról, hogy az Európába bevándorlók tömegei ünneplik a közel-keleti terrortámadásokat, így a Brüsszel által ösztönzött bevándorlás mára már Európa létét is fenyegeti.

Mi, magyarok a kezdetektől nemcsak tudtuk, hanem 2015 májusában a nemzeti konzultáció segítségével el is mondtuk, hogy az ellenőrizetlen bevándorlás nem vezethet semmi jóra, és Brüsszel politikája helytelen, amin változtatni kell. A Nyugat-Európában már korábban bekövetkezett, súlyosan erőszakos cselekmények, zavargások és a jelenlegi folyamatok sem kényszerítik azonban Európa vezetését változtatásra. Brüsszel továbbra is azon dolgozik, hogy kvótákkal és egyéb adminisztratív intézkedésekkel a migránsok befogadására és déli határzárunk megszüntetésére kényszerítsen bennünket, miközben a déli határunk túloldalán már a szélsőséges tálibok szervezik és irányítják az Európa létét veszélyeztető migrációt.

A 2015-ös nemzeti konzultáció eredménye szerencsére kellően erős felhatalmazást adott a kormánynak a brüsszeli tárgyalások és a hazai jogalkotás során egyaránt. Így születhetett meg az a hármas  fizikai, élőerős és jogi  határvédelmi rendszer, melynek köszönhetően nekünk, magyaroknak nem kell állandó félelemben élnünk. Most ismét rendkívül fontos, hogy minél többen elmondjuk, elmondják véleményüket a nemzeti konzultáció során, és így a gazdasági kérdések, valamint Ukrajna katonai támogatása és európai uniós csatlakozása mellett a kormány erős felhatalmazást kapjon.

Az egyre kritikusabbá váló migrációs válsághelyzet ugyanis arra is rávilágított, hogy új alapokra kell helyeznünk hazánk idegenrendészeti szabályait. A jelenleg hatályos törvény ugyanis 2006 végén még egy olyan korszakban született, melyben a modern kor legsúlyosabb kihívását jelentő, állandósuló migrációs beáramlás és a párhuzamos társadalmak fogalma lényegében ismeretlenek voltak.

A világ azonban megváltozott, tisztelt képviselőtársaim, és a magyar társadalomba való integrálás elősegítését előtérbe helyező korábbi koncepciókkal szemben ma már minden erőnkkel saját országunk lakosságának és területi épségének a megóvására kell törekednünk, és ezen elv mentén kell újragondolnunk a külföldiek Magyarországra történő beutazásának és itt-tartózkodásának, munkavállalásának szabályrendszerét is. Mindazoktól, akiket beengedünk, akiket befogadunk, értelemszerűen elvárjuk, hogy a Magyarországon hatályos törvényeket és a közösségi együttélés általános szabályait magukra nézve kötelezőnek tekintsék és betartsák. Ez nemcsak a magyar társadalom biztonsága, hanem Európa jövője szempontjából is döntő jelentőségű.

Nem kétséges, hogy az ezzel kapcsolatos jogalkotásunkat az úgynevezett nyugati progresszívek és a hazai ellenzék részéről komoly támadás fogja majd érni, de mindenkit szeretnék emlékeztetni, hogy Magyarország szuverén állam, ezért maga határozza meg, hogy kiket enged be a területére. Erről is döntenünk kell a soron következő nemzeti konzultáció alkalmával, ezért is fontos, hogy minél többen elmondják véleményüket, és ez alapján egyértelművé váljon a magyarok akarata.

A nemzeti konzultáció erőt ad, ezért arra kérünk mindenkit, hogy töltse ki a nemzeti konzultációs kérdőívet, és védjük meg együtt, közösen az eredményeinket. Köszönöm a megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  32  Következő    Ülésnap adatai