Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.15.22:13:00 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

29. ülésnap (2018.10.15.), 46. felszólalás
Felszólaló Dömötör Csaba (Fidesz)
Beosztás Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 5:08


Felszólalások:  Előző  46  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Valóban, ezen a héten lesz a következő uniós csúcs, amelyen nem meglepő módon a migráció az egyik fő napirendi pont. Ez alapjaiban zúzza rommá azt a fel-felbukkanó ellenzéki állítást, miszerint a migrációs válság már nem is létezik, és már nem is kell vele foglalkozni. Szóval, mivel napirenden lesz az ügy, ezért itt az Országgyűlésben is érdemes megnézni, hogy mi van a csőben, mi is fő pontosan a „bevándorláspolitika” feliratú brüsszeli fazékban. És ha közelebbről megnézzük a terveket, hogy mi van a napirenden, akkor nem túlzás azt mondani, hogy ezek minden korábbinál durvább javaslatok, pedig az elmúlt években nagyon sok borult ötletet láttunk, de a mostani javaslatbörze mindenen túlmegy, egy valóságos népességcsere-program az, amit el akarnak fogadtatni.

Már korábban is utaltunk rá, de az Európai Bizottság hivatalos honlapján közzétettek egy állásfoglalást, ebben foglalták össze a terveket, és ennek már a címe is sokatmondó: a legális migrációs lehetőségek bővítése, és ezt mindig megpróbálják az ellenzéki pártok letagadni. Én annyiszor fogom elmondani, hogy nézzük meg, mit javasol az Európai Bizottság: a legális migrációs lehetőségek bővítését. És ezt úgy akarják elérni mindenekelőtt, hogy létrehoznak egy kékkártya-rendszert, ezzel is ösztönözve a munkavállalók, bevándorlók Európába jövetelét.

Arról is írnak, hogy afrikai országokkal kell egy kísérleti program, lehetőleg még idén elindítva. De nem áll meg itt a történet, mert szépen lassan visszakúszik a betelepítési kvóta, amellyel kapcsolatban most éppen 50 ezer főt osztanának el azonnal, ezzel kezdenék. És azt is írják, hogy az Európai Parlamentnek és az Európai Tanácsnak minél hamarabb meg kellene egyeznie.

És nemcsak az Európai Bizottság tolja ezeket a migrációt támogató elképzeléseket, hanem az Európai Parlament sokat idézett LIBE Bizottsága is, amelyik humanitárius vízum bevezetését kezdeményezte. Megint arról van szó, hogy humanitárius köntösbe bújtatják a migrációt támogató terveket. És hogy ez mennyire felelőtlen, azt jól mutatja, hogy a párizsi Stade de France-nál történt robbantás elkövetői, a würzburgi baltás támadó, az ansbachi robbantó vagy a turkui késes támadó is mind-mind menekültnek állította magát, amikor Európába érkezett. (Arató Gergely: Mi van a Teréz körúti robbantóval? Arról beszélj!)

A migrációs csomag legdurvább pontja mégiscsak az, hogy elvennék a határvédelem jogát az egyes országoktól, azért, hogy a Frontexre ruházzák. Mi ezt ellenezzük.

Ezeknek a javaslatoknak az együttes végrehajtása azt eredményezné, hogy teljesen szétterítenék a migrációs válság terheit az egyes országok között, teljesen figyelmen kívül hagyva, hogy vannak olyan országok, így a visegrádi országok, amelyek egyáltalán nem akarnak bevándorlást, sem gazdasági megfontolásból, sem egyéb okokból.

Ezekből a brüsszeli tervekből átsüt az, hogy az uniós vezetők még mindig nem tudnak kilépni abból az értelmezési keretből, hogy végső soron a bevándorlás majd megoldja a gazdasági és népesedési problémákat. Csakis ez magyarázhatja, hogy állandóan legális migrációs útvonalakat akarnak létrehozni.

Ezekben a napokban többen próbálják itt megvédeni Verhofstadt urat, a liberálisok európai vezetőjét. Kétségbe vonják azt is, hogy ő több bevándorlást szeretne, úgyhogy szeretném pontosan idézni, hogy ő mit mondott, ne próbálják mentegetni. Azt mondta, hogy: nekünk is ki kell alakítanunk a legális gazdasági migrációs politikánkat, szükségünk van az EU-n kívülről érkező fiatalokra, hogy felépítsék a gazdaságot”. Ezek világos szavak, úgyhogy azt kérném minden ellenzéki párttól, minden nemzetközi szereplőtől, hogy ne próbálják meg ezt letagadni.

Szóval, a brüsszeli migrációs csomagot tanulmányozva nyer igazán értelmet, hogy miért pont szeptemberben fogadták el a Sargentini-jelentést: ezzel akarják meggyengíteni Magyarországot, hogy könnyebben keresztülvigyék ezeket a terveket. Mi értjük jól, hogy mire megy ki a játék, de azt ne várják, hogy a kormánypárti politikusok majd ölbe tett kézzel fogják ezt a tervet, ezt a törekvést végignézni. Szóval, akinek fontos az ország önrendelkezése, az küldhet majd egy erős üzenetet a Sargentini-jelentés elleni határozat elfogadásával, amelyről most, a héten fog majd szavazni az Országgyűlés. (Balla György: Úgy van!  Arató Gergely: Majd üzenünk nektek…)

És még valami, tisztelt Ház: először nem akartam elhinni, de a baloldal tényleg bulit szervezett a Sargentini-jelentés ünneplésére. Tényleg bulit szervezett a hétvégén. (Zaj az ellenzéki pártok padsoraiból.  Közbeszólás a kormányzó pártok padsoraiból: Szégyen!) A Demokratikus Koalíció és az MSZP szervezte, nagy partizás, nagy csapatás azért nem lett belőle, mert a sajtóhírek szerint több újságíró jelent meg, mint amennyi résztvevő. Szanyi Tibor elmondása szerint minden résztvevőt megismert, aki elment.

Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy ha továbbra is csatlakoznak az országot lejárató akciókhoz, és ezt még meg is ünneplik, akkor hiába nyitnak meg egy bulit, túl nagy tánc nem lesz, és ennek oka van: sehol nem díjazzák azokat a politikai erőket, amelyek a (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret lejártát.) meghatározó pillanatokban hátat fordítanak a saját hazájuknak. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormányzó pártok padsoraiból.  Balla György: Úgy van!)




Felszólalások:  Előző  46  Következő    Ülésnap adatai