Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.29.09:59:13 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

7. ülésnap (2018.06.11.),  23-26. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 9:37


Felszólalások:   19-22   23-26   27-32      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Harrach Péter frakcióvezető úr, a KDNP képviselőcsoportjának vezetője: „Megvédjük a családok otthonát és a nemzet otthonát, Magyarországot” címmel kért felszólalásra lehetőséget. Parancsoljon!

HARRACH PÉTER (KDNP): Tisztelt Elnök Úr! Kedves Képviselőtársaim! A címből is kiderül, hogy ma két otthonról szeretnék szólni, egyrészt a családok otthonáról, másrészt a nemzet otthonáról, Magyarországról. Mindkettő biztonságát meg kell védenünk, ez szerepel az Alaptörvény módosításában is.Az otthon több mint egy lakóhely, ott él a család, ott nőnek fel a gyerekek, ott tanulják meg a gyerekek az egymás iránti felelősséget, ott fogadjuk a barátainkat, egyszóval jó oda hazatérni is, mert az otthon biztonságot nyújt. Ezt a biztonságot kötelessége az államnak megvédeni. De van egy másik közösség is, amelynek van otthona, és ez a nemzet, ezt az otthont hívjuk Magyarországnak. Ez az ország az, amiért megküzdöttek az elődeink, amiért mi is megdolgoztunk, és aminek megvan a maga rendje, ünnepei, szokásai, amiben biztonsággal élhetünk. Ezt a biztonságot is kötelessége az államnak megvédeni. És aki hozzánk bekopog, mert súlyos veszélyben van, azt megvédjük; azokat viszont, akik a jobb élet reményében tömegesen be akarnak jönni hozzánk, azokat nem engedjük. Ők veszélyeztetik az életformánkat, a szokásainkat, az ünnepeinket és a biztonságunkat.

Ezzel a módosítással kapcsolatban felmerült az emberi jogok kérdése is; beszéljünk az otthonvédelem kapcsán az emberi jogokról is, két lényeges szabályt azonban előtte ki kell mondanunk: az egyik a jog és felelősség egyensúlya, a másik pedig a joggyakorlás határai. Felelősség ebben az esetben a családokért és a nemzetért érzett felelősség.

(14.00)

A joggyakorlásnak viszont, ha úgy tetszik, korlátai is vannak. A korláton túl visszájára fordul a szabadság is, és az emberi jog eltorzul. Hogy ez a konkrét törvénymódosításban hogy néz ki, akkor erre hadd hivatkozzak. A gyülekezési és a véleménynyilvánítási szabadság létezik, de nemcsak létezik, hanem ezt meg is kell védenünk. Viszont nem létezik a zaklatás joga. Ezt meg kell akadályoznunk. Az ország védelme kapcsán viszont a vendégszeretet és a veszélyeztetett élet védelme felelősségünk, sőt kötelességünk; ezt meg kell tennünk. De nem létezik olyan jog, amit az országfoglalás jogának nevezhetünk; vannak, akik ezt sáskajárásnak hívják.

Az emberi jogok érvényesítése tehát a biztonságunkat is növeli, erősíti, de ahhoz az kell, hogy az emberi jogokat helyesen értelmezzük, annak egyensúlyát és korlátait megtartva, mert akkor érvényesül csupán az emberi jog, ennek hiányában viszont eltorzul, és egy rossz megoldást eredményez.

Ez a két gondolat, a két otthon védelme az, amit az Alaptörvény módosításánál is meg kell gondolnunk. Aki tudja, mi az a család, és tudja, mi az a nemzet, annak ez elfogadható, sőt kívánatos. Köszönöm a figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokban.)

ELNÖK: Válaszadásra ismét Rétvári Bence államtitkár úrnak adom meg a szót. Parancsoljon!

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Frakcióvezető Úr! Tisztelt Ház! Valóban, az ellenzéki pártok még mindig nem mernek a magyar választók szemébe nézni és egyértelműen állást foglalni arról, ami minden országot Európában az elmúlt időszakban foglalkoztat, hogy mi a valós elképzelésük, a valós véleményük Európa jövőjéről, és hogyan akarják megvédeni Európát és majd legfőképpen Magyarországot attól a bevándorlási hullámtól, amelyet 2015 óta már mindenki világosan kell hogy lásson.Azért nem mernek belenézni a magyar választók szemébe, mert nem tőlük függnek, nem úgy gondolják, hogy tőlük eredeztethető a hatalmuk, hanem mindig is valamilyen más, erős médiabefolyással, erős gazdasági befolyással rendelkező körnek keresték az igényeit. Akkor is, amikor ’94 után privatizálták, és nemzetközi befektetők, pénzügyi befektetők kezébe adták a magyar stratégiai ágazatokat, vagy akkor, amikor 2002 után, ami még volt az állami vagyonból  a MAHART-tól kezdve sok minden másig  mindent eladtak, kiárusítottak és mások kezébe adták. Tették ezt még a magyar nemzeti tankönyvellátással is, mert még azt is külföldiek kezébe adták; hogy Magyarországon az előállított tankönyvekben mi legyen a tartalom, ezt is külföldi cégek dönthették el. Nos tehát, mivel mindig is a viszonyítási pont, az origópont számukra nem a magyar választók voltak (Dr. Vadai Ágnes: Nem az Origo!), hanem ezek a csoportok, ez most sem változott. Jobban tartanak Soros György bosszújától, mint a magyar választók véleményétől. Sajnos ez a reális helyzetkép a teljes magyar ellenzékre nézve.

Ezért fontos, hogy a Fidesz-KDNP viszont végrehajtsa az emberek akaratát, azt is, ami a nemzeti konzultációban kijött, azt is, ami korábban a népszavazás során kijött több mint 3 millió embernek az egy irányba szavazásával, és azt is, ami a legutóbbi országgyűlési választásokon kijött a választások végeredményének. Ezért fontos az Alaptörvény módosítása és a büntető törvénykönyv módosítása is, és ezért fontos, Magyarország szuverenitása szempontjából fontos  láthatjuk más országokban, hogy okoz ez óriási problémákat -, hogy mi megtiltanánk idegen népességnek Magyarország területére való betelepítését.

Amikor képviselőtársaim is nézték a híreket a hétvégén, valószínűleg sokan nem hittünk a szemünknek, amikor Angela Merkel is már azt mondta, hogy a magyarok igazából Németország külső határait is védik. Tisztelt Képviselőtársaim! Hányszor hallottunk ezzel ellentétes nyilatkozatokat akár Németországból, akár más európai uniós, az Európai Unió nyugati felére eső országokból, hogy micsoda szörnyűség, micsoda embertelenség az, amit a magyar határőrök az Európai Unió külső határánál tesznek akkor, amikor az Európai Unió közös szabályait betartják? Most pedig Angela Merkel elismeri azt, hogy igenis Németország érdeke is az, hogy Magyarország a külső európai uniós határt megvédje. Látható ez az álláspontváltozás.

Ki az egyetlen európai vezető az elmúlt három évből, akinek egyetlen centit, egyetlen millimétert sem kellett változtatni a migrációval, a bevándorlással kapcsolatos álláspontján? Ha az összes európai miniszterelnököt vagy az összes európai kormányzatot végignézik, csak Magyarország, így csak Orbán Viktor esetében igaz az, hogy ugyanazt mondja ma, mint 2015-ben. Ha az összes többi miniszterelnököt megnézik az Európai Unió többi országában, óriási változásokat láthatnak. És azt hiszem, ahol nem volt eddig változás, ott lesz a későbbiekben, de Magyarország itt talán egyetlen országként 2015 óta ugyanazt az álláspontot képviseli. Éppen ezért Soros György egyik legnagyobb ellenfele mindig egy-egy ilyen karakteres nemzeti kormány. Ha elolvassák a különböző megnyilatkozásait, mindig látják, hogy meg kell erősíteni Brüsszelt, meg kell erősíteni a különböző, általa civil szervezetnek nevezett nyomásgyakorló csoportokat, de a nemzeti kormányokban mindig csak akadályt lát, azokat sosem akarja megerősíteni, mert ott kisebb mértékben vannak ott a saját emberei. Nyilván ott is sok helyen ott vannak, hiszen Soros György emberei szinte mindenhol megtalálhatók, de úgy látszik, Brüsszelben és egyes nyomásgyakorló csoportokban sokkal inkább, mint máshol, ezért akarja erősíteni Brüsszelt és az NGO-kat, és ezért akarja csökkenteni a kormányok súlyát.

Azt mondta frakcióvezető úr, hogy valóban, az otthont meg kell védeni. Magyarország nemcsak a magyar emberek otthonát védi, hanem újjáépíti azoknak az embereknek is az otthonát, akiket elűztek a saját szülőföldjükről, mert őket is a saját otthonukban kell megvédeni. Nem Európában, hanem a szülőföldjükön, mert mindenkinek a saját szülőföldjén való boldogulásához van meg a joga. Erről szól a Hungary Helps program. Ennek a keretében már a szülőföldjükről elűzötteknek a saját szülőföldjükön építettük újjá az iskolájukat, mondjuk Erbílben, vagy építettünk újjá egy teljes falut Telskuf településen, ahova több ezer ember tudott visszatérni, és ugyanúgy folytatja az életét pár év kihagyással, mint ahol korábban abbahagyta. Ezért adtunk gyógyszerszállítmányokat a Szent József Kórháznak, ezért segítünk akár szíriai, akár jordán területeken, ezért segítünk Afrikában, Nigériában és máshol, hogy egészségügyi ellátást, lakhatást, biztonságot tudjunk biztosítani ezeknek az embereknek, mert nekik is a saját szülőföldjükön van joguk folytatni az életüket. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:   19-22   23-26   27-32      Ülésnap adatai