Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.28.23:04:29 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

121. ülésnap (2020.04.21.), 36. felszólalás
Felszólaló Nacsa Lőrinc (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:39


Felszólalások:  Előző  36  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NACSA LŐRINC, a KDNP képviselőcsoportja részéről: Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Az Európai Unió és ezen belül Magyarország nagy hangsúlyt fektet a harmadik országokkal folytatott együttműködés fejlesztésére, kiterjesztésére. A most kihirdetésre kerülő együttműködési megállapodás felöleli a gazdasági és társadalmi élet szinte valamennyi területét. Szingapúr a világ egyik legversenyképesebb gazdasága, elsősorban a stabil politikai hátterének és a rendkívül fejlett üzleti környezetének köszönhetően. A városállam növeli egész Ázsiában leggyorsabban a tudásintenzív iparágakban a saját exportját. Szingapúr jelentős globális szereplő a megújuló energia és az energiahatékonyság területén is. Számunkra kiemelt jelentőséggel bír az oktatási, tudományos együttműködés kiszélesítése, különös tekintettel a kutatás-fejlesztés és az innováció területére, a magas hozzáadott értékkel bíró projektek révén.

Szingapúr digitális fejlettsége a világ élvonalába tartozik. A szingapúri gazdaságot jellemző rendkívül fejlett alap-infrastruktúra, a jogi, oktatási, kutatás-fejlesztési és üzleti környezet komoly növekedési lehetőséget kínál a magyar innovatív vállalkozások és startupok részére.

(10.30)

Kétoldalú gazdasági kapcsolataink fejlesztésében kiemelt helyen szerepel a tudásalapú magyar cégek piacra juttatása, elsősorban a logisztika, pénzügyi infrastruktúra, orvostechnológia, biotechnológia, smart city rendszerek, high-tech termelő iparágakat hatékonyabbá tevő megoldások, mint az ipari automatizálás vagy a robotika területén is az együttműködés kiszélesítése folyamatos célunk.

Együttműködésre van lehetőség az önvezető technológiák tekintetében is a kölcsönös tapasztalatok megosztásával és új közös projektek indításával is. A magyar vállalatok a következő területeken tudnak partnerséget kialakítani a szingapúri piacon: orvosi eszközök, kórháztervezés, -kivitelezés, gyógyszergyártás, kutatás-fejlesztés, bioinformatika, élelmiszer-biztonság, állategészségügy és humán diagnosztika.

Említésre méltó, hogy a közelmúltban együttműködési megállapodást írt alá a Külgazdasági és Külügyminisztérium a szingapúri űrtechnológiai szövetséggel. A megállapodás kiterjed a Föld-megfigyelés és klímaváltozás, kutatás-fejlesztés, az űrfelfedezés, valamint az űrtávközlési berendezések fejlesztésére is.

Korábban az Európai Unió és Szingapúr között horizontális légügyi egyezmény aláírására is sor került 2006-ban, és jelenleg is folyamatban vannak az EU és az ASEAN-országok közötti átfogó légügyi megállapodások létrehozására irányuló tárgyalások. Reméljük, hogy mihamarabb az átfogó légügyi együttműködésre irányuló megállapodást is itt köszönthetjük majd a magyar Országgyűlésben.

Fentiekre tekintettel is támogatjuk a törvényjavaslat elfogadását. Köszönöm szépen. (Taps a kormányzó pártok padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  36  Következő    Ülésnap adatai