Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.28.01:03:15 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

218. ülésnap (2001.06.26.), 10. felszólalás
Felszólaló Csurka István (MIÉP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:12


Felszólalások:  Előző  10  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

CSURKA ISTVÁN (MIÉP): Elnök úr, köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Talán egy kicsit bátran, irodalmi címet adtam beadott hozzászólásomnak. Ez pedig az volt, hogy "A székesfehérvári hekatomba". Ez a szó homéroszi eredetű, azt jelenti, hogy: száz ökör áldozat.

A Székesfehérváron, illetve Fejér megyében történő rendőrségi, ügyészségi és egyéb fejlemények késztettek arra, hogy erről beszéljek. Ez abban a megyében történik, amelyben Zámoly község foglal helyet, abban a megyében történik, amelyben egy csákvári fiatalembert Zámolyon megöltek, korábban pedig ugyancsak ebben a megyében egy egész községet félemlített meg ökölharccal egy állítólag Budapestről oda leérkező bűnbanda. Ebben a megyében kábítószerügyletek vannak elsimítva, és most a sajtó azzal van tele, hogy mindennek a hátterében egy arab származású vagy arab bűnöző áll, aki vádalkut kötött.

Ugyanakkor, ezzel némileg ellentétben, már a tegnapi híradásokban láthattuk, olvashattuk, hogy a bűnözés kiterjedt az autópályára is.

 

(12.30)

 

Az autópályán a szerencsétlenül jártakat, az elvontatásra váró gépkocsikat csak a rendőrség által állítólag - én ezt nem állítom, csak olvastam - kijelölt szállítók vihették el, és ugyancsak a híradások szerint előfordult, hogy kifosztották az autópályán sérülten fekvőket vagy hullákat.

Képtelen helyzet, tisztelt Országgyűlés! Képtelenség, hogy Magyarországon ilyen előfordulhat, de mindent felülmúlóan nagy jelentősége van ennek a vizsgálatnak akkor, ha végigmegy, ha pontosan kideríti, hogy hova vezetnek a szálak, mely pártokhoz, milyen magasságokba, ha pontosan kideríti azt, hogy kik állnak a háttérben, állnak-e zámolyiak a háttérben, vannak-e olyan összefüggések, amelyek rámutatnak arra, hogy milyen is a szerkezete ennek a társadalomnak. Azért beszélek erről, mert a tapasztalatok azt mutatják, hogy a nagy lendülettel megindult vizsgálatok sokszor megrekednek, anélkül, hogy komoly eredményeket mutatnának fel, anélkül, hogy rá mernének mutatni arra, hogy melyik ügy mögött milyen erők állnak, netán külföldi erők, netán belföldi erők, netán párterők.

Amennyiben ez a nagy jelentőségű vizsgálat, amelyben egyelőre még nem száz csak húsz körüli rendőr, ügyész és egyéb jogi személy van, megreked ezen a szinten, akkor azok, akik ezt a vizsgálatot elkezdték és eddig igen körültekintően, igen jól lebonyolítva folytatták, hiszen rajtaütést tudtak megvalósítani, akkor ezek veszteni fognak. Ha ez a vizsgálat, amelyet ilyen nagy erővel kezdtek el és ilyen bátran, hiszen mégsem akármi, hogy egy megye majdnem egész rendőrsége és az ügyészi testület is érintve van, megreked, akkor visszahullik azoknak a fejére, akik elkezdték.

Arra szeretném tehát a tisztelt kezdeményezők, az illetékesek és a kormány figyelmét felhívni, hogy ezen az úton minden további nélkül a legnagyobb erővel végig kell menni, mert a dolognak csak akkor van értelme, ha a társadalom megtudja, hogy kik követték el, kiknek a felbujtására és mikor ezeket a bűnöket.

Kérem, hogy akiket illet, vagy akik esetleg találva érzik magukat, ne vegyék személyük elleni támadásnak, hanem pusztán az igazság mielőbbi kiderítése szándékának.

Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a MIÉP soraiból. - Szórványos taps a Fidesz és az FKGP soraiból.)

 




Felszólalások:  Előző  10  Következő    Ülésnap adatai