Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.16.20:25:28 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

219. ülésnap (2021.10.25.), 2. felszólalás
Felszólaló Kocsis-Cake Olivio (Párbeszéd)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:41


Felszólalások:  Előző  2  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KOCSIS-CAKE OLIVIO (Párbeszéd): Köszönöm a szót. Tisztelt Országgyűlés! Szombaton volt az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulója, és szokás szerint a politikai szereplők elmondták beszédeiket, ahogy a miniszterelnök is. Orbán Viktor beszédéből egyvalami derült ki a mániákus és megszállott sorosozáson és brüsszelezésen kívül, hogy Orbán Viktornak fontosabb 2006, mint 1956. Tehát Magyarország miniszterelnökének fontosabb az a 2006, ami egyébként az általa is szított szellemi polgárháború egyik legsötétebb fejezete, mint a dicső 1956-os forradalom és szabadságharc.

A Párbeszéd és a mai ellenzék számára viszont fontosabb ’56 emléke. Már csak azért is, mert lassan, de biztosan Orbán Viktor hatalma alatt is úgy érezhetik magukat a rendszer kritikusai, mint 1956-ban. (Révész Máriusz: Szégyen!) Hogy érezték magukat a rendszer kritikusai, az ellenzékei 1956-ban, akik fellázadtak? (Révész Máriusz: Kivégezték őket!) Úgy érezhették, hogy a hatalom folyamatosan megfigyeli és lehallgatja őket. Akkor az ÁVH, ma ehhez elég egy szoftver, a Pegasus szoftver. Megjegyzem, akkor is törvényesnek hazudták az egészet.

Úgy érezhették az akkori ellenállók, hogy az állami rádióban és újságokban folyamatosan hazudnak és támadják őket, járatják le őket. Ma sincs ez máshogy, a Fidesz által irányított közszolgálati televízió, rádió és megyei lapok mást sem csinálnak, mint az ellenzéki politikusokat járatják le. Az ’56-os ellenállók azt is tapasztalták, hogy azt harsogják róluk, azt harsogja róluk a hatalom, hogy idegen érdekeket szolgálnak, hogy nyugati imperialista ügynökök. (Dr. Rétvári Bence közbeszól.) A mostani hatalom emberei az imperialista szót egyszerűen csak kicserélték Soros Gyuri bácsira. ’56-ban félelemben éltek, akik a rendszert nyíltan kritizálták, mert könnyen a recski kényszermunkatáborba vihették őket. Igaz, ma nem visznek sehova, csak nem kap az illető közmunkát, vagy ha azzal nem tudják zsarolni, akkor kap hatósági vizsgálatot, például egy adóellenőrzést, vagy simán ellehetetlenítik, kirúgják a munkahelyéről. Mondhatnám, hogy a mai hatalom emberei legalább nem járnak ki minden héten Moszkvába, de sajnos, ez is hasonló, mint az ötvenes években, igaz, most már katonai luxusgépekkel történik.

Ezek után nem csodálom, hogy a Fidesz vezetője nem beszélt 1956-ról, Orbán Viktor egész beszéde arról szólt, hogy fél, hogy egy demokratikus választáson elveszíti a hatalmát. (Dr. Rétvári Bence: Most cáfoltad az előző két percet.) Tizenegy éves kormányzása is erről szólt, a törvények és kormányrendeletek nagy része is arról szól, hogyan szerezzenek még több hatalmat, hogy még több pénzük legyen, hogy abból a pénzből még több hatalmat vegyenek. Ezért is egy halálos világjárvány sem volt akadálya annak, hogy egyesek a Fideszben, a fideszes haverok jól meggazdagodjanak, hogy utána a kínai vakcinák által lefölözött extraprofitból tihanyi birtokot vegyenek. (Közbeszólás a Fidesz soraiból: Mekkora marhaság!)

Erre jutott figyelem, miközben az egészségügyben csak nőnek a várólisták, miközben a járvány miatt kiesett szűrések okán drasztikusan emelkednek a rákos megbetegedések számai. Az oktatás versenyképessé tétele, a készségeket, csapatmunkát fejlesztő oktatás reformja helyett azzal töltötte a kormány az elmúlt időszakot, hogy kiszervezze fideszes alapítványokba az egyetemeket. A rászorulókat segítő szociálpolitika helyett van 27 százalékos rekordmagas áfa, 500 forint feletti benzinár, gyenge forint, és akkora az infláció, hogy egy átlagembernek már kétszer meg kell fontolnia azt, hogy mit rak a boltban a kosarába.

Ebben a helyzetben a legfontosabb célja a kormánynak nem az egészségügy, az oktatás vagy a gazdaság fejlesztése, nem ezt mondta a miniszterelnök úr. Azt mondta október 23-án a miniszterelnök, hogy a legfontosabb céljuk az, hogy megállítsák az LMBTQ-propagandát. Hát, gratulálok! Ez bizony az ötvenes évek dohos levegője (Derültség a kormánypárti padsorokban.), ami pusztító ideológiákra építi a politikáját, és pont ez az, amit 65 éve jobb- és  akár tetszik, akár nem  baloldali emberek is meg akartak állítani és meg akartak haladni. Azt mondták, hogy ebből elég, és 2022-ben a magyar társadalom többsége is azt fogja mondani, hogy ebből elég. (Taps az ellenzéki pártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  2  Következő    Ülésnap adatai