Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.16.00:44:34 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

179. ülésnap (2021.02.15.), 91. felszólalás
Felszólaló Szatmáry Kristóf (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:52


Felszólalások:  Előző  91  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZATMÁRY KRISTÓF (Fidesz): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! A magyar baloldal és hírcsatornái itthon és külföldön előszeretettel vádolják a kormányt korrupcióval és az uniós pénzekkel való visszaéléssel.A gyűlöletkeltés és az irigység zsigeri szítása régi kommunista tempó. Teszik ezt minél hangosabban és látványosan, talán azért, mert a magyarok talán elfelejtik azt, hogy kik is azok, akik valójában talicskával tolták ki a pénzt ebből az országból, és kikhez kötődnek a legnagyobb korrupciós ügyek és csalások. Emlékezzünk csak a 4-es metró ügyére, a valaha volt legnagyobb, uniós pénzzel való visszaélésre. De úgy látszik, hogy ez a szokás a baloldalon ellenzékben is megmaradt.

Országszerte ismert Gyurcsány Ferenc adócsalással vádolt ügyvédjének, Czeglédy Csabának a neve, akivel a baloldali önkormányzatok mellékesen annak ellenére kötnek milliós nagyságrendű szerződéseket, hogy tagságát az Ügyvédi Kamara felfüggesztette. A múlt hónapban Budai Gyula képviselőtársam feljelentést tett a Központi Nyomozó Főügyészségen költségvetési csalás ügyében, amelyben Gyurcsányék családi cége mellett a Czeglédyhez köthető Human Operator Zrt. is érintett.

Az Altus Portfólió Kft., melynek vezérigazgatója Dobrev Klára, 2016-17 között négy alkalommal közel 300 millió forintos kölcsönt adott a Human Operator Zrt.-nek. 2017-ben a Magyar Nemzeti Bank pénzügyi felügyelete megállapította, hogy az Altus Portfólió Kft. ezt jogellenesen tette, ugyanis nem rendelkezik erre irányuló engedélyekkel. Ezeket a szerződéseket az időközben európai parlamenti képviselővé avanzsált Dobrev Klára és a költségvetési csalással vádolt Czeglédy Csaba írták alá.

De nem elég a jogellenes finanszírozás, valószínűsíthető, hogy ezt uniós pénzek felhasználásával tették Gyurcsányék. Épp a kölcsönök folyósításával egy időben az Altus Befektetési Zrt. által konzorciumban 1,5 milliárd forintnak megfelelő európai uniós forrást nyertek. Az időközben megjelent nyilatkozatok szerint ezzel egy időben nemcsak Czeglédy Csaba, de egyéb magánszemélyek és maga a Demokratikus Koalíció is kapott a kölcsönből.

Úgy vélem, a közélet tisztasága érdekében mindenkinek joga van megtudnia, hogy mekkora összegek kerültek jogellenes úton Czeglédy Csabához és egyéb, baloldalhoz köthető személyekhez. Ezek alapján kérdezem államtitkár urat: kinél bankol Czeglédy? Várom megtisztelő válaszát. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  91  Következő    Ülésnap adatai