Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.14.19:34:46 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

74. ülésnap (2023.06.16.), 223. felszólalás
Felszólaló Kunhalmi Ágnes (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:07


Felszólalások:  Előző  223  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KUNHALMI ÁGNES (MSZP): Köszönöm szépen. Tisztelt Ház! Tisztelt Elnök Úr! Pont Pósán úrra akartam reagálni, de ha már előttem szólt: az egyentankönyveknek jár az állami támogatás, ezt jó, hogy kimondta.

Hát, akkor egyébként ezek az egyentankönyvek minden felmérés szerint, a fideszesek szerint is, a fideszes tanárok is, akik vállaltan mondják, hogy ők önöket támogatják, azt mondták, hogy nem volt jó ötlet ilyen tankönyveket létrehozni, mert egyszerűen nem tudnak belőle differenciáltan oktatni például.

Szintén ön mondta még több körrel ezelőtt, hogy ne mondjuk azt, hogy minden jó az Európai Unióban. Az MSZP nem mondja ezt, én meg végképp nem mondom ezt. Az én véleményem az, hogy egyszerűen nem szabad zsarolni az Európai Uniót olyan útszéli módon, ahogy ezt önök teszik.

Az a pénz, ami egyébként Magyarországnak járna valóban, akkor az már itt lenne. Mi, MSZP-sek azt gondoljuk, hogy sem zsarolni nem szabad, de alávetettjei sem lehetünk az Európai Uniónak. Úgyhogy ezt jobb tisztázni.

Viszont az államtitkár úrtól szeretnék egyet kérdezni. Ha jól értettem, van egy fideszes módosítás, ez egységesen 24 órát állapítana meg kötelező heti óraszámként. Ez kibabrál az alsó tagozatos tanítókkal, mert náluk ez nem úgy működik, és emelkedést jelent. Inkább javasolnám, hogy 22-24 legyen, ne egységesen 24. De kérdezném, hogy akkor ennek tükrében a 32 óra kötelező bentlét és elrendelhető helyettesítés, sokszor ingyenes helyettesítés létezike akkor még; illetve a 48 órában való bent tartása, vagyis hogy 48 órában is el lehet rendelni a munkavégzést, akkor annak a módosítónak a tükrében, amit sok körrel ezelőtt önöktől hallottunk, ez létezike még.

Korábban elhangzott, erre is szeretnék mondani valamit: GDP-arányosan bizony 2010-ben a válság után az MSZP még mindig többet szánt a magyar oktatás ügyére  5,49 százalékot , 2023-ban önök mindösszesen 4 százalékot szánnak. (Nacsa Lőrinc: Nominálisan?) Tehát óriási felhatalmazást kaptak, szuper a gazdaság, akkor ezt meg kellene tudni oldani Magyarországon. Köszönöm. (Taps az ellenzéki pártok padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  223  Következő    Ülésnap adatai