Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.29.10:47:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

219. ülésnap (2021.10.25.), 26. felszólalás
Felszólaló Révész Máriusz (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:10


Felszólalások:  Előző  26  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

RÉVÉSZ MÁRIUSZ (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Országgyűlés! Magyarországon a második világháború után a kommunisták a szovjet csapatokra támaszkodva hamar felszámolták a kezdetleges demokráciát. 1947-ben százezreket kizártak a választásokból, de még egy hatalmas kékcédulás választási csalással sem tudtak többséget szerezni. Pártokat zsaroltak  ismerős, ugye? , minisztereket hurcoltak el, embereket gyilkoltak, vertek, börtönöztek be, és 1948-ra sikeresen át is vették a hatalmat.

Az ’50-es években csak Budapestről ötezer családot telepítettek ki, akiknek a javait a kommunista kollaboránsok a nép nevében szétosztották maguk között. Így lett az Apró családé a szemlőhegyi villa, miközben nagyszüleim kőbányai lakását államosították. A gazdákat kuláknak nyilvánították, elvették földjeiket, lesöpörték a padlásaikat, a gyárakat államosították és tönkretették. A szegénység és az elégedetlenség nőtt.

1956. október 23-án békés felvonulás indult a Kossuth térre, ahol 200 ezres tömeg gyűlt össze. Egy nép azt mondta, elég volt, és változásokat követeltek. Két nappal később a Kossuth téren már golyózáport zúdítottak a tömegre, 61 ember meghalt és további 300 megsebesült. A tiltakozók azonban nem hagyták megfélemlíteni magukat. Fegyveres ellenállási csoportok alakultak, kiálltak a szabadságukért, és győztek. Emiatt indult el a Kommunista Párt hívására a szovjet hadsereg, amely egy hét alatt felszámolta az ellenállást. Ezt követően 400 embert végeztek ki, 200 ezer ember menekült el Magyarországról, és ellenforradalomnak kellett nevezni a forradalmat. A magyar nép azonban nem felejtett, demokráciánk 1956 októberében gyökerezik. Köszönet érte a hősöknek.

1990-ben olyan kormányt választottunk magunknak, amelyik haladéktalanul tárgyalásokat kezdett az orosz csapatok kivonásáról, és elkezdett működni a demokrácia. 2002-ben azonban egy 23 millió romános, idegenellenes kampánnyal ismét hatalomra került a baloldal, aki 2004-ben már a magyarok ellen is idegenellenes kampányt folytatott. 2006-ban magasabb költségvetési hiányt hozott össze, mint ami tavaly a Covid-járvány idején volt, amikor bezártak a munkahelyek, megszűnt a turizmus. A világgazdasági konjunktúra csúcsán szinte csődbe vitték Magyarországot. Ekkora böszmeséget ország még nem csinált.

A 2006-os választásokat trükkök százaival végighazudták. Először zárt körben beszéltek erről, majd hónapokig nem vallották be az igazságot nyilvánosan. 2006. szeptember 18-án azonban nyilvánosságra került az őszödi beszéd, ahol az emberek egyszerre szembesültek az ország valódi gazdasági helyzetével és az ország vezetőinek morális állapotával.

(12.20)

Másnap a tévészékháznál máig megmagyarázhatatlan események történtek. Védőfelszerelés nélkül vezényeltek rendőröket a tömegbe, miközben a Rebisz egységei nem mehettek bajtársaik megsegítésére. Százötven rendőr sérült meg azon a napon  mintha a döntéshozók direkt arra játszottak volna, legyen minél több rendőri sérült, hogy ezzel felülírják az őszödi beszéd által kiváltott indulatokat.

Ezt követően azonban brutális megtorlás következett. A rendőrökről lekerültek az azonosítók, és a következő napokban összevertek, megaláztak mindenkit, akit láttak. A magyar jogállam csődöt mondott, az utcák térfigyelő kameráinak a felvételei eltűntek, bizonyítékok nélkül, tárgyalás nélkül ítéltek el ártatlanokat, és a véresre vert, magukat összepisilt embereket napokig nem engedték a fogdában megfürdeni. Ez ellen éppúgy tiltakozott a TASZ, a Helsinki Bizottság, mint a Nemzeti Jogvédő Szolgálat.

Így értünk el az ’56-os szabadságharc ötvenedik évfordulójához, ahol a rendőrség tudatosan beleterelte a velük összeütközésbe kerülő embereket a Fidesz százszor akkora megemlékező ünnepségébe, aminek a befejezése után két perccel már lovasrohamot rendeltek el. A törvényi előírások ellenére egyetlen rendőrön sem volt azonosító, nem rendszeresített fegyvereket, például viperákat használtak, és nem rendszeresített lőfegyverekből fejre, felsőtestre célozva lövöldöztek mindenkire.

Nyilvánvaló, hogy ezek az események csak politikai támogatás mellett történhettek. Felelősségre vonás? Gyurcsány Ferenc bocsánatkérés helyett el volt olvadva a rendőrség nagyszerű teljesítményétől. Gyurcsány Ferenc, aki ebben az időszakban őrült Néróként irányította az országot, elérte a célját. A mai napig legalább annyit beszélünk a 2006-os őszi összecsapásokról, mint az őszödi beszédről. Véresre vert, kilőtt szemű, megalázott emberek, áldozatul odavetett rendőrök, végighazudott választási kampány, tönkretett gazdaság. Ez alapján Gyurcsány Ferencnek már rég távoznia kellett volna a közéletből, ehelyett ma a régi recept szerint pártokat zsarol, fenyegetőzik, és ő vezeti az ellenzéki összefogás legerősebb pártját. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  26  Következő    Ülésnap adatai