Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.28.22:42:34 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

29. ülésnap (2018.10.15.), 10. felszólalás
Felszólaló Dömötör Csaba (Fidesz)
Beosztás Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 5:01


Felszólalások:  Előző  10  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Nem tudom, hogy kérhetek-e ilyet, de ha kérhetek, akkor azt javasolnám, hogy egyeztessenek már az ilyen felszólalások előtt legalább a baloldalon. Az egyik felszólaló azt állítja, hogy Magyarországon nincs demokrácia, aztán jön a másik felszólaló, amelyik üdvözli az időközi választások eredményét, legalábbis azokat, ahol baloldali győzelem született. Ha jól értem azt, amit mond, akkor ön is nagyon jól tudja, hogy Magyarországon demokrácia van, ezért is óriási botrány az, hogy ennek ellenére megszavazták a Sargentini-jelentést, amely ideológiai okokból ezt megpróbálja elvitatni, és amely vérig sértette Magyarországot. Az otthonteremtés ügyében azoktól azért nehezen tudunk kioktatást elfogadni, akik teret engedtek a devizahitelezésnek, akik miatt százezrek kerültek adósságcsapdába, és akik még a választási kampányban is azt lengették be, hogy eltörölnék a jelenleg már jól működő otthonteremtési programot, amely több mint 80 ezer családnak nyújtott segítséget, és a jövőben tovább fog bővülni.

Ha valaki meghallgatja az ilyen MSZP-s felszólalásokat, akkor könnyen az az érzése támadhat, hogy egy érző szívű, a magyarok sorsát szívén viselő pártról van szó. De ha megnézzük az eddigi tapasztalatokat, akkor azt látjuk, hogy óriási a szakadék az MSZP és úgy általában véve a baloldal szavai és tettei között.

Hát, hol volt ez az érzékenység akkor, tisztelt frakcióvezető úr, amikor megduplázták a munkanélküliséget?! Hol volt ez az érzékenység akkor, amikor elnézték, hogy sokszorosára nőjenek az energiaárak? Hol volt ez az érzékenység akkor, amikor az ország számos pontján iskolákat és kórházakat zártak be? Hol volt ez a törődés akkor, amikor fizetőssé akarták tenni az egészségügyet és vizitdíjat akartak bevezetni? Hol volt ez az érző szív akkor, amikor százezreket kergettek a devizahitelezés csapdájába azzal, hogy felszámoltak egy jól működő otthonteremtési programot? Hol volt ez a felelősségteljes hozzáállás akkor, amikor 53 százalékról 80 százalék fölé emelték az államadósságot úgy, hogy ezzel jó pár évre óriási terhet raktak a magyarok vállára? Erre mondták akkor önök, hogy nem is megszorításokról van szó, hanem a gazdaság dinamizálásáról.

Azért is utalok ezekre az intézkedésekre, mert az a helyzet, hogy egy picike jelét sem látjuk annak, hogy az akkori bukott politikát önök szeretnék megváltoztatni. Még a mostani választási kampányban is azt lebegtették többek között, hogy növelni kellene a személyijövedelemadó-kulcsokat, tehát vissza a múltba, még több adóemelést. Ezt mondták önök.

Tisztelt Képviselő Úr! Sok millió magyar ember munkája van abban, hogy ez az ország most már stabilabban áll a lábán. Ez tette lehetővé többek között, hogy 700 ezer új munkahely jöjjön létre, annál is több, ez tette lehetővé, hogy az egészségügyre több mint ötszázzal, 505 milliárd forinttal többet költsünk az önök időszakához képest, az oktatásra pedig 606 milliárddal.

S van még itt valami: ön említette a Sargentini-jelentést. Ha valóban fontos lenne az MSZP-nek az ország sorsa, akkor nem fordulhatott volna elő, hogy ezt a Magyarországot támadó jelentést önök támogassák, méghozzá úgy, hogy  amint a példa mutatja  erre még büszkék is.

A megélhetési kérdések és a Sargentini-jelentés között van egy olyan összefüggés, amiről itt az Országgyűlésben eddig kevesebbet beszéltünk. Jól tudjuk, hogy ennek a jelentésnek a valódi célja az, hogy irányváltásra kényszerítsen minket a bevándorláspolitikában, és ha ez sikerülne nekik, ha sikerülne Magyarországból bevándorlóországot csinálni, akkor az minden olyan területre hatással lenne, amit ön is említett, és ami a magyarok megélhetését érinti. Mert ha erővel sikerülne kinyitniuk Magyarország kapuit, akkor a nehéz munkával összehozott gazdasági többletet nem a magyar családokra, hanem a bevándorlókra kellene költeni. Szeretném önnek itt elmondani, a Gazdasági bizottság ülésén már megtettem, hogy Németország végez ezzel kapcsolatos számításokat, és ők maguk mondják, hogy egyetlen bevándorló ellátása több mint 700 ezer forintnak megfelelő eurójukba kerül. De hogy máshonnan közelítsem meg ezt a dolgot: már most dupla annyi pénzt költenek a németek a migrációval kapcsolatos célokra, a következmények kezelésére, mint családtámogatásra. 20 milliárd euró áll szemben 9,3 milliárd euróval.

Szóval, ha az MSZP valóban szeretne javítani a magyarok megélhetésén, akkor nem csatlakozna a külföldi nyomásgyakorló akciókhoz, és legfőképpen végleg hátat fordítana az eddigi bukott politikának, a baloldal politikájának, ami egyszer már majdnem csődbe vitte az országot. Ilyen fordulatnak sajnos egyelőre a nyomát sem látjuk az önök padsoraiban. Köszönöm, hogy meghallgatott. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  10  Következő    Ülésnap adatai