Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.29.09:39:00 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

198. ülésnap, 208. felszólalás
Felszólaló Harrach Péter (Fidesz)
Felszólalás oka Részletes vitára bocsátás
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás ideje 10:06

Felszólalások:  <<  208  >>    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Tisztelt Képviselőtársaim! Folytatjuk a munkát. Kérem, foglaljanak helyet.

Tisztelt Országgyűlés! Most előterjesztések sürgős tárgyalásba vételi kérelméről határozunk.

A kormány a korábbiaktól eltérően csak három előterjesztés sürgős tárgyalásba vételét kezdeményezte a mai ülésen, így most nem döntünk az M5-ös autópálya harmadik fázisának megépítéséhez szükséges koncessziós szerződés módosításáról szóló H/14339. számú országgyűlési határozati javaslat és az Európai Szociális Karta 1988. évi kiegészítő jegyzőkönyvének megerősítéséről szóló H/14340. számú országgyűlési határozati javaslat sürgős tárgyalásáról.

Tisztelt Országgyűlés! A kormány kezdeményezte a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény módosításáról szóló T/14337. számú törvényjavaslat sürgős tárgyalásba vételét. Kérdezem, hogy az előterjesztő kívánja-e indokolni a sürgős tárgyalásba vételt. (Nincs ilyen jelzés.)

Most a határozathozatal következik. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, sürgős tárgyalásba veszi-e a T/14337. számú előterjesztést.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés az előterjesztést 185 igen, 109 nem szavazattal, 1 tartózkodás mellett sürgős tárgyalásba vette.

(Több képviselő jelzi, hogy nem működött a gépe.)

Kérdezem, kinek a gépe nem működött. (Jelzésre:) Dávid képviselő úré. Van-e még nem működő gép? (Jelzésre:) Lázár Jánosé. Tehát ha jól érzékelem, egy igen és egy nem szavazattal gyarapodtunk. Még egy gép rossz, Mester képviselő úrnak sem jó a gépe. Tehát két igen, egy nem szavazatot kérek hozzáadni.

Tisztelt Országgyűlés! A kormány kezdeményezte a Magyar Köztársaság gyorsforgalmi közúthálózatának közérdekűségéről és fejlesztéséről szóló 2003. évi CXXVIII. törvény és az azzal összefüggő egyes törvények módosításáról szóló T/14338. számú törvényjavaslat sürgős tárgyalásba vételét.

Megkérdezem, hogy az előterjesztő kívánja-e indokolni a sürgős tárgyalásba vételt. (Nincs ilyen jelzés.)

Most a határozathozatal következik. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, sürgős tárgyalásba veszi-e a T/14338. számú előterjesztést.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés az előterjesztést 188 igen, 130 nem szavazattal, 1 tartózkodás mellett sürgős tárgyalásba vette.

A kormány kezdeményezte a Nemzeti Sporthivatal felügyeletének változásával összefüggésben szükséges törvénymódosításokról szóló T/14240. számú törvényjavaslat sürgős tárgyalásba vételét.

Kérdezem az előterjesztőt, indokolni kívánja-e. (Nincs ilyen jelzés.) Nem.

Az Országgyűlést kérdezem, sürgős tárgyalásba veszi-e a T/14240. számú előterjesztést. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés az előterjesztést 191 igen szavazattal 127 nem ellenében, 1 tartózkodás mellett sürgős tárgyalásba vette.

Selmeczi Gabriella és Frajna Imre képviselők kezdeményezték a büntető törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény módosításáról szóló T/13305. számú törvényjavaslat sürgős tárgyalásba vételét. Kérdezem az előterjesztőt, kívánja-e valaki indokolni a sürgős tárgyalásba vételt. (Nincs ilyen jelzés.)

Most az Országgyűlést kérdezem, sürgős tárgyalásba veszi-e a T/13305. számú előterjesztést. Most szavazzanak, kérem! (Szavazás.)

Az Országgyűlés az előterjesztést 129 igen, 191 nem szavazattal, 1 tartózkodás mellett nem vette sürgős tárgyalásba.

Hiller István és más képviselők kezdeményezték az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárásáról és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára létrehozásáról szóló 2003. évi III. törvény módosításáról szóló T/14230. számú törvényjavaslat sürgős tárgyalásba vételét.

(18.40)

Kérdezem az előterjesztőket, kívánják-e indokolni. (Nincs jelzés.)

Most a határozathozatal következik.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, sürgős tárgyalásba veszi-e a T/14230. számú előterjesztést. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés az előterjesztést 316 igen szavazattal, 2 nem szavazat és 5 tartózkodás mellett sürgős tárgyalásba vette.

Hiller István és más képviselők kezdeményezték a Magyar Köztársaság alkotmányáról szóló 1949. évi XX. törvény módosításáról szóló T/14239. számú törvényjavaslat sürgős tárgyalásba vételét. Kérdezem az előterjesztőket, kívánják-e indokolni. (Nincs jelzés.)

Most a határozathozatal következik. Előtte felhívom figyelmüket, hogy a sürgős tárgyalásba vételhez a Házszabály 99. § (2) bekezdése alapján 257 országgyűlési képviselő igen szavazata szükséges.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, sürgős tárgyalásba veszi-e a T/14239. számú előterjesztést. Kérem, most szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés az előterjesztést 300 igen, 20 nem, 1 tartózkodás mellett sürgős tárgyalásba vette.

Most a részletes vitára bocsátással folytatjuk munkánkat. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, részletes vitára bocsátja-e a mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseiről és az ezzel összefüggő törvénymódosításokról szóló 2003. évi LXXIII. törvény módosításáról szóló T/12682. számú törvényjavaslatot. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 198 igen szavazattal, 120 nem ellenében, 2 tartózkodás mellett az előterjesztést részletes vitára bocsátotta.

Soron következik a Magyar Köztársaság és Szerbia és Montenegró között a Magyar Köztársaságban élő szerb kisebbség és a Szerbia és Montenegróban élő magyar kisebbség jogainak védelméről szóló, Budapesten 2003. október 21-én aláírt egyezmény kihirdetéséről szóló törvényjavaslat általános vitája és a határozathozatal. Az előterjesztést T/13966. számon kapták kézhez.

Megadom a szót Somogyi Ferenc külügyminiszter úrnak, a napirendi pont előadójának.

Felszólalások:  <<  208  >>    Ülésnap adatai