Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.27.09:13:21 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

65. ülésnap (2019.04.02.),  31-34. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 11:05


Felszólalások:   27-30   31-34   35-57      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm szépen, államtitkár úr. Tisztelt Országgyűlés! Napirend előtti felszólalásra jelentkezett Hende Csaba képviselő úr, Fidesz-képviselőcsoport, az Országgyűlés alelnöke, a Törvényalkotási bizottság elnöke. Tisztelt Képviselőtársaim! Az alelnök úr felszólalásának címe: „Aktuális ügyeinkről”. Öné a szó, alelnök úr.

HENDE CSABA (Fidesz): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! A magyar bűnüldöző hatóságok az elmúlt napokban az Iszlám Állam egyik hóhérát, bizonyos Hasszán F.-et fogták el Ferihegyen. Hasszán F. Görögországban politikai menedékjogot kért és kapott. (Gréczy Zsolt: Hol jött be? Átmászott a kerítésen?) A terroristát belga hatósági megkeresés alapján azonosította a Terrorelhárítási Központ. Mint az már ismert, Hasszán F. is kapott brüsszeli migránskártyát. Az Európai Bizottság a napokban mégis tagadta, hogy ezek a kártyák veszélyesek lennének. Azt állítják, hogy ők minden kártyatulajdonos személyazonosságát ismerik. Natasha Bertaud, az Európai Bizottság illetékes szóvivője egy brüsszeli sajtótájékoztató keretében ismerte el a tényt, miszerint Hasszán F. is kapott migránskártyát. A Bizottság januári beszámolója szerint 64 ezer ilyen kártyát osztottak szét, azóta nyilván még többet is. Ha Brüsszelben valóban tudják, hogy kiknek osztogatnak ilyen pénzzel feltöltött, anonim kártyákat, akkor a brüsszeli Bizottság ezek szerint tudott arról, hogy a szír terrorista Hasszán F. is kapott migránskártyát. Vagy nem tudtak erről? Melyik eset a rosszabb, tisztelt Ház?

Szeretném emlékeztetni önöket arra, hogy itt az Országgyűlésben néhány hónappal ezelőtt napirend előtti felszólalásomban fejeztem ki a terrorizmus brüsszeli finanszírozásának veszélye miatti aggodalmaimat. Ezt annak kapcsán tehettem, hogy Boszniában felbukkantak az első ilyen névtelen bankkártyák, a brüsszeli migránskártyák. Bárcsak ne lett volna igazam, tisztelt Ház! Hány ártatlan európai embernek kell még meghalnia e felelőtlen politika miatt? (Dr. Varga-Damm Andrea: Hát, ja, például a beengedés miatt!)

Szeretnénk választ kapni arra is, hogy Brüsszel milyen módon ellenőrzi a migránskártyák tulajdonosát és felhasználását. Kik a közreműködő szervezetek? Részt vesznek vajon bevándorlástámogató politikai aktivistacsoportok is az ellenőrzésekben?

Megdöbbentő, hogy Brüsszel tízezreknek osztogat pénzzel feltöltött migránskártyát, miközben az európai titkosszolgálatok sorra figyelmeztetnek, hogy a visszaszorított Iszlám Állam terroristái százával igyekeznek Európába a migránsok közé keveredve. Várjuk Brüsszel válaszait. Az emberek szeretnének végre egyenes válaszokat kapni a mellébeszélés helyett. Mert sokakat felháborít, hogy Brüsszel a migránskártyával a jelek szerint az Európára törő terroristákat is pénzeli.

Szeretnénk választ kapni arra a kérdésre is, hogy Brüsszel vajon hány terroristagyanús személynek adott már eddig migránskártyát. A titkosszolgálatok szerint már most is több ezer alvó terrorista van Európában, és számuk most megszaporodott az Európába igyekvő iszlám harcosokkal. Az Európai Parlamentben egyébként sorra fogadnak el olyan állásfoglalásokat, amelyekben a közös elem a bevándorlás legalizálása melletti állásfoglalás.

(10.10)

Ők legalizálni akarják az illegális bevándorlást, a magyar kormány ezzel szemben megállítani akarja azt.

Tisztelt Ház! Szír migránsok több ezres létszámban terveznek a következő hetekben útnak indulni Törökországból, illetve Görögországból Németországba. „A remény karavánja” elnevezésű, a közösségi médiában indított kezdeményezéshez eddig közel 40 ezer migráns csatlakozott. A konvoj létszáma akár a többszörösére is duzzadhat a családtagokkal, mivel az ingyenes szervezés és a nemzetközi humanitárius szervezetek által biztosított kíséret különösen vonzóvá teheti az utat. Ezzel párhuzamosan egy Görögországban rekedt migránsokból álló másik karaván is szerveződik.

Az Európai Parlament jelentésében 3900-4300 közé teszik azon európai állampolgárok számát, akik a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet kötelékében harcoltak. Egy részük már visszatért, maradékuk most, a terrorszervezet összeomlásával térhet haza. Mindez hatalmas biztonsági kockázatot rejt magában azok miatt, akik felelőtlenül és ellenőrizetlenül Európára szabadítják a magukat békés menekülőnek álcázó, szélsőséges iszlám terroristákat.

Tisztelt Országgyűlés! „Vétkesek közt cinkos, aki néma”  írja a költő. Ezért kell felemelnünk a szavunkat, ez a legtöbb, amit mi, magyarok a veszélybe kerülő európai emberekért most megtehetünk. Köszönöm figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)

ELNÖK: Köszönöm szépen, alelnök úr. Tisztelt Országgyűlés! A kormány nevében Rétvári Bence államtitkár úr válaszol az elhangzottakra. Öné a szó, államtitkár úr.

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Tisztelt Ház! A migránskártyák ügyében egyre több a kérdés, és valahogy nem jönnek a válaszok Brüsszelből. Az elején még azt is tagadták, hogy egyáltalán ilyen programok léteznének vagy ilyen kártyákat osztogatnának, aztán végül kiderült, hogy mégis vannak kártyák, és kiderült, hogy Hasszán F.-hez is jutott egy, a hóhérhoz, az Iszlám Állam hóhérjához is jutott ebből a kártyából. (Dr. Lukács László György: Pedig régebben a titkos kártyákat ti is elő tudtátok venni!  Az elnök csenget.) Nem tudjuk pontosan, és várjuk az Európai Bizottság és az Európai Unió válaszát, hogy pontosan mennyi ideig kapta Hasszán F. ezt a kártyát, mennyi ideig használhatta. Itt arról szólnak a hírek, hogy akár két éven keresztül is használhatta ezt a kártyát, és az európai adófizetők, mi mindnyájan járultunk ahhoz hozzá, hogy ő itt Európában jobb színvonalon éljen, mint amilyen szinten a saját hazájában élhetett. 500 euróról van szó havonta, ami azoknak a területeknek az átlagjövedelméhez képest, ahonnan ezek az emberek érkeznek, egy kimagasló jövedelmet jelent. Itt az ellenzéki politikusok szeretnek arról beszélni, hogy európai béreket kéne hasonló szinten mindenkinek biztosítani. Az Európai Unió, úgy látszik, csak az Iszlám Állam hóhérjának biztosított egy ilyesfajta, a saját hazájához képest kiemelt bért.Nagyon sok tehát a kérdés, képviselő úr is sokat fölsorolt, én is hadd tegyek föl párat. Ha annyira szigorú az ellenőrzés, ha annyira alaposan vizsgálják át, hogy kik léphetnek be egyrészt az Unió területére, másrészről kik kaphatnak havi rendszeres anyagi támogatást, akkor hogy lehet, hogy Hasszán F. is kapott ilyen támogatást? Milyen ellenőrzésről beszélhetünk, pláne akkor, amikor az Európai Unió olyan javaslatokat tesz le hétről hétre, hónapról hónapra a különböző európai döntéshozó testületek asztalára, amelyek bővíteni akarják azoknak az embereknek az ellenőrzési jogkörét, akiknek a hálóján még Hasszán F., az Iszlám Állam egyik hóhérja sem akadt fenn, és ők akarnak minél több jogosítványt elvonni a nemzetállamoktól, és a kontrollt, az ellenőrzést saját magukhoz áttelepíteni jogilag? Fontos, hogy mennyi ideig kapta ezt a kártyát, mennyi ideig használhatta; talán ebből ki is derül, hogy hol és hogyan fordult meg az elmúlt időszakban.

Fontos pontosan tisztázni azt is, hogy nemcsak az egész program, hanem adott esetben Hasszán F.-nek is a kártyahasználata vagy ez a juttatás mennyi pénzébe került az európai polgároknak. Arról szóltak a hírek az elmúlt hetekben, az elmúlt hónapokban, hogy az Európai Unió meg akar vonni jogszerűen járó támogatásokat azoktól az országoktól, akik nem hajlandók az Európai Unió által valamelyest ellenőrzött bevándorlókat befogadni, miközben az európai emberek pénzét arra használja, hogy akár Hasszán F.-nek és másoknak is rendszeres juttatást ad mint bevándorlónak. Milyen ellentmondásos helyzet az, hogy azokat az országokat, akik meg akarják magukat védeni, büntetik, akik pedig bizonyítottan emberiesség elleni bűncselekményeket követtek el, őket pedig, akár akarva-akaratlanul, jutalmazza vagy támogatja is az Európai Unió?

Kik vesznek részt az ellenőrzésben? Fontos tudnunk, hiszen akik részt vettek az ellenőrzésben, és Hasszán F. átjutott az ő szűrőjükön, azokra semmilyen európai kérdést, semmilyen biztonságpolitikai, semmilyen terrorizmusellenes kérdést nem szabad bízni, és ezek az emberek bizony ott ülnek Brüsszelben, és rengeteg javaslatuk van a határvédelem átvétele és más jogosítványok átvétele kapcsán is. Nem lehet olyan emberek kezébe tenni akár a migrációval kapcsolatos kérdéseket, akár a külső határok megvédését, akiknek a rendszerén Hasszán F. simán átment, és akár éveken keresztül juttatást, havi jövedelmet biztosítottak számukra.

Ezek a szervek mind bizonyították az alkalmatlanságukat, ezek a szervek nem képesek az európai emberek, a magyar emberek biztonságát megvédeni. És ugyanezekből a körökből származik a kvóta javaslata, a migrációs alap kibővítése, a határvédelem koncentrálása. Hangsúlyozom, ezekhez az emberekhez határvédelmi jogosítványokat nem lehet koncentrálni, akik ilyen szigorúan büntetendő bűncselekmény elkövetőjét sem tudják kiszűrni. És ugyanígy a migránsvízum kérdése is ott van, ami nagyon hasonló, automatikus, szinte minden bevándorlónak járó könnyebbséget, adminisztratív könnyebbséget jelent, mint ami a migránskártya volt. És ne feledjük, hogy a bevándorlást támogató NGO-k támogatására is 570 milliárd forintnak megfelelő összeget szavazott meg az Európai Unió.

Ebből is látható, hogy a nemzetállamok tudják megvédeni a külső határokat, a nemzetállamok sokkal hatékonyabban tudják az európai biztonságot szavatolni, mint bármilyen európai uniós szerv. Ezért rendkívül veszélyes a magyar ellenzéknek is az a politikája, amely lemondana ezekről a jogosítványokról, átadná a nemzetállamoktól európai uniós szervekhez, hiszen az Európai Unió ebben a kérdésben is, szinte minden kérdésben hónapról hónapra, de ebben a kérdésben is kimagaslóan kudarcot vallott, nem tudta megvédeni az európai polgárokat. Akik azt a politikát követik az európai parlamenti választáson is, hogy minél több jogosítványt, minél több szuverenitáselemet adjunk át Brüsszelnek, azok további ilyen kockázatoknak tennék ki Magyarországot, ilyen kockázatoknak tennék ki Európát.

A nemzetállamokat kell megvédeni, és nem az európai egyesült államok tervében az ilyesfajta hibáknak korlátlan lehetőséget biztosítani, és elvenni az országtól a lehetőséget, hogy megvédje saját biztonságát, megvédje saját határait. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:   27-30   31-34   35-57      Ülésnap adatai