Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.16.01:22:17 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

31. ülésnap (2022.10.24.), 140. felszólalás
Felszólaló Szászfalvi László (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 3:04


Felszólalások:  Előző  140  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZÁSZFALVI LÁSZLÓ (KDNP): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Államtitkár Úr! Mindennapjainkat több hónapja elsődlegesen az orosz-ukrán háború és az ebből fakadó energiaválság okozta feszültség tölti ki, de egy pillanatra sem szabad megfeledkeznünk a Magyarország határaira nehezedő migrációs nyomásról. A határzár megépülése annak idején nemcsak az illegális bevándorlókból váltott ki komoly indulatokat, Brüsszel és a hazai baloldal azóta is folyamatosan támadja Magyarországot és a magyar embereket azért, amiért nemet mondtak a bevándorlásra.

Sajnálatos módon az elmúlt években jelentősen megnőtt a migrációs hátterű elkövetők általi bűncselekmények száma is. Ebben az évben rekordot döntött az elfogott embercsempészek száma. A hazai börtönökben fogva tartott embercsempészek aránya folyamatosan nő. Az embercsempészek  nem riadva vissza különféle eszközöktől  válogatott módszerekkel próbálják átjuttatni határainkon az illegális bevándorlókat. Magyarország azonban töretlenül védi határait. Az embercsempészek nehezen tudják kijátszani a kormány által nemrégiben felállított, szervezetten működő határvadász egységeket.

Az elmúlt években számos európai ország is felismerte a védekezés fontosságát. Bebizonyosodott, hogy a határvédelem legeredményesebb formája és módja a kerítésépítés. Azonban hiába védjük az európai határt és szolgáljuk ezzel Európa biztonságát, ha ennek a közös teherviseléséhez az Európai Unió nem járul hozzá.

Tisztelt Államtitkár Úr! Az embercsempészés, mint tudjuk, bűncselekmény. Azt is látjuk, hogy az elkövetett bűncselekmények jellegéből adódóan egy elítélt rab akár több évre is börtönbe kerül, ami a magyar állam számára jelentős anyagi terhet jelent. Ezekre a rabokra minden egyes elköltött forint a magyar adófizetők zsebéből megy, ami komoly többletköltséget jelent a magyar költségvetés, a magyar gazdaság számára. Már több alkalommal egyértelművé tettük Brüsszel számára, hogy Magyarország önállóan nem viselheti ezeket a költségeket. Mint tudjuk, a határkerítést mi fizettük ki, annak költségeihez az Unió csupán 2 százalékos mértékben járult hozzá.

Az illegális határátlépések során nyelvi és kulturális különbségek miatt számos egyéb költség is keletkezik. Gondolok itt a fordítási vagy az egyedi étrend biztosításából fakadó költségekre. Továbbra is napirenden van a migrációs paktum elfogadásának erőltetése, mely automatizálná a migránsok befogadását Európába.

Kérdezem ezért tisztelt államtitkár urat, meddig bírjuk még az embercsempészek nyomását. Várom államtitkár úr megtisztelő válaszát. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  140  Következő    Ülésnap adatai