Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.14.04:52:46 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

166. ülésnap (2020.11.16.), 118. felszólalás
Felszólaló Orbán Viktor (Fidesz)
Beosztás miniszterelnök
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:08


Felszólalások:  Előző  118  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ORBÁN VIKTOR miniszterelnök: Így is föl lehet tenni a kérdést, ahogy ön fogalmazott, tisztelt képviselőtársam, hogy feltétlenül és minden körülmények között tagja kelle lennie egy országnak, így Magyarországnak például az Uniónak. Ez egy fontos kérdés, csak én máshonnan közelítek az ön dilemmájához. Én azt a kérdést teszem föl, hogy mi az értelme az Európai Uniónak. Az Európai Uniónak az az értelme, hogy azok a nemzetek, amelyek társulnak egymással, azok megmaradjanak. Ezért az Uniónak is csak addig van értelme, amíg a társult, az Unióba belépett országok, tagállamok nemzeti megmaradását elősegíti, ugyanis ez az értelme, ez a célja, ezért hozták létre, és mi ezért csatlakoztunk oda. Tehát az én véleményem az, hogy igen, legyünk tagjai az Európai Uniónak, vívjuk meg a belső csatákat, hogy a mi Uniónk olyan közösség legyen, amely azt a célt szolgálja, hogy mi, magyarok úgy, ahogy akarunk, ahogy a történelmünkből, a hagyományunkból, a fölfogásunkból, a szívünkből, a filozófiánkból következik, tudjuk élni a saját életünket, és ezer év múlva is itt álljunk és vitatkozzunk, ha nem is személy szerint, de azok, akiknek akkor ez lesz majd dolga. Ha innen nézzük a kérdést, akkor szerintem jó helyen vagyunk az Európai Unióban.

A másik kérdés, amit ön föltesz, az a versenyképességgel és az európai uniós pénzek dolgával függ össze, ami engem is bánt önhöz hasonlóan, hogy olyan képet alakítanak ki  ez szerintem a nyugatiak propagandájának köszönhető egyébként , mintha egyébként az Európai Unióból mi pénzt kapnánk, és mi nettó nyereséget könyvelnénk el, míg más államok meg nettó befizetők lennének, mint Németország.

Miután nincs időm ezt kifejteni, ehhez egy egész plenáris ülés kellene, csak szeretném világossá tenni: nem így van. Nem így van!

Sőt, ha van igazán nettó győztese, nyertese az egész európai uniós költségvetési rendszernek, az maga Németország, aki az egész európai gazdaság legnagyobb nyertese, pedig az a benyomás első látásra, mintha ő befizető lenne. De nem, ő nettó haszonélvezője ennek a rendszernek. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  118  Következő    Ülésnap adatai