Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.28.19:51:20 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

102. ülésnap (2024.02.27.), 52-54. felszólalás
Felszólaló Nacsa Lőrinc (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 6:34


Felszólalások:  Előző  52 - 54  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NACSA LŐRINC, a KDNP képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Megmosolyogtató a baloldali információs lánc: Magyar Péter mond valamit, meg Vadai Ágnes valami NATO-információt hoz, és Arató Gergely már hivatkozásként, mint valami komoly információt tálalja itt az Országgyűlésben. (Arató Gergely: A te hozzászólásodnál komolyabb volt!) Megmosolyogtató ez a hozzászólás az elítélt bűnözőket védő párttól, amelynek soraiban elítélt bűnözők ülnek: Czeglédy Csaba, Barkóczi Balázs, Varju László. A bűnözők pártjából biztonsági kérdésekről beszélni elég humoros, tisztelt képviselő úr. (Arató Gergely: Amit te csinálsz, az humoros! A témáról beszélj, Lőrinc!) A témáról is beszélnék, tisztelt képviselő úr…

ELNÖK: Képviselő úr, ön se beszéljen!

NACSA LŐRINC, a KDNP képviselőcsoportja részéről: …hiszen nézzük meg, hogy amikor Arató Gergely beszél nemzetbiztonsági, biztonságpolitikai kérdésekről, akkor milyen múlt van Gyurcsány Ferenc háta mögött ebben a kérdésben. Arató Gergely azt mondta, hogy többféle modellben működik az országban a nemzetbiztonság, különböző európai uniós vagy NATO-országokban többféle feladatszabás van ebben. Hát, milyen módszer volt az, tisztelt képviselő úr, amikor önök az oroszokat beengedték a magyar titkosszolgálatokhoz, és átadták a magyar titkosszolgálatok minden információját? Az melyik modellhez, melyik NATO-vagy európai uniós modellhez tartozott, tisztelt képviselő úr, amikor önök kinyitották az ajtót az orosz titkosszolgálatok előtt? És melyik modell volt, tisztelt képviselő úr, amikor önök alatt Gyurcsány Ferenc bizalmasát, Galambos Lajost (Arató Gergely: A törvényjavaslatról beszélj!), a Nemzetbiztonsági Hivatal vezetőjét négy év börtönre ítélték jogerősen államtitkok sértése és vesztegetés miatt, tisztelt képviselő úr. Az önök bizalmasát, Gyurcsány Ferenc titkosszolgáját négy év börtönre ítélték azért a tevékenységért, amit akkor végzett önökkel!

Az a helyzet, tisztelt képviselő úr, hogy ezek után, miután önök beengedték az orosz titkosszolgálatokat a magyar titkosszolgálatokhoz, miután az önök titkosszolgálati vezetői börtönben ülnek államtitoksértés és vesztegetés miatt, nyilván nehezen tudunk öntől kioktatást elfogadni biztonságpolitikai és nemzetbiztonsági kérdésben. (Arató Gergely: Most már látom, hogy jó a törvény!)

Azt kell megállapítanom, tisztelt képviselő úr, hogy nagyon nagy szerencséje van az országnak, hogy egy ilyen vészterhes időben, a veszélyek korában nem önök vannak a kormányrúdnál, és nem önök felelnek olyan biztonsági kérdésekért, amin a magyarok biztonsága és békéje múlhat ebben a nehéz időben. Hiszen láthatjuk, hogy forrong a világ, kegyetlen, véres háborúk dúlnak, akár az orosz-ukrán háborúra, akár a 144. napja tartó izraeli háborúra gondolunk; a Közel-Kelet is forrong, húszi lázadók a jemeni partoknál eltérítik az európai hajókat. Különböző konfliktusgócok vannak a világban, a veszélyek korát éljük, ez teljesen egyértelmű, és a világ számos pontján, de még itt Európa közepén is a biztonságunkat ezernyi veszély fenyegeti nap mint nap.

Magyarország a béke és a biztonság szigete ma, hiszen megállítottuk a szárazföldi migrációt, fizikai és jogi határzárat hoztunk létre, megszüntettük a hazánkon áthaladó migrációs útvonalat. Nyilván megakadályoztuk a brüsszeli kötelező betelepítési kvótákat, és ellenálltunk a brüsszeli migránsgettók létrehozása ötletének is, valamint zéró toleranciát alkalmazunk az antiszemitizmussal szemben, és folyamatosan fejlesztjük a határvadász századokat. És természetesen Magyarország a helyes és erkölcsös döntésével kimaradt az ukrajnai háborúból, mi nem küldünk fegyvert, mi csak humanitárius segítséget nyújtunk. Mi egyfolytában a béke mellett emelünk szót, és azon dolgozunk, hogy mielőbb a világ különböző pontjain béke legyen, mert ez a világ érdeke is, tisztelt képviselő úr, még akkor is, ha önök mindig a háború mellett teszik le a voksukat.

Ugyanakkor ezek a fontos és jelentős eredmények, hogy meg tudtuk őrizni Magyarország biztonságát és békéjét, nem jelenti azt, hogy körülöttünk, Európa körül csillapodnának a konfliktusok, egyre inkább eszkalálódnak. Az a helyzet, hogy azt kell látnunk, ezek a konfliktusok nem a lezáráshoz közelednek, hanem folyamatosan egyre erősebbek és folyamatosan eszkalálódnak.

A mostani, éppen hivatalban lévő brüsszeli bürokraták a hatékony segítségnyújtás és a deeszkalációs erőfeszítések helyett azon mesterkednek, hogy befogadják a migránsokat; hogy kötelezően szétosszák; hogy migránsgettókat hozzanak létre; hogy minél több pénzt és fegyvert küldjenek Ukrajnába a háború meghosszabbítására, a háború folytatására, mit sem törődve az európai családok, az európai gazdaság érdekével.

Annyira forrong a világ, annyira sok veszély fenyeget bennünket annyira sokfelől, hogy talán még sosem voltunk ilyen közel az elmúlt évtizedekben egy újabb világháború kirobbanásához. Ebben a helyzetben természetesen nem dőlhetünk hátra, további lépéseket szükséges tenni, hogy hazánk biztonságát megőrizzük és megerősítsük. Az elmúlt években számos jogszabályt tárgyaltunk itt az Országgyűlés előtt, majdnem ebben a körben, és fogadtunk is el a parlamentben, amelyek a honvédség megerősítésével, a biztonságpolitikai döntésekkel, a haderőfejlesztéssel és a védelempolitikával voltak összefüggésben.

A mostani törvényjavaslat más jellegű, tartalma azt mutatja, hogy a miniszterelnök ezentúl nemzetbiztonsági főtanácsadót nevezhet ki. Nem újszerű ez az intézmény, az európai uniós és NATO-szövetséges országokban számos helyen megtalálható a miniszterelnök vagy elnök alá közvetlenül rendelt nemzetbiztonsági főtanácsadó és az általa vezetett iroda. A miniszterelnök nemzetbiztonsági főtanácsadója a polgári nemzetbiztonsági és hírszerzési tevékenységet, rendészeti, bűnmegelőzési, bűnügyi, közbiztonsági feladatokat, valamint honvédelmi kérdéseket illetően tanácsával, illetve véleményével segíti a miniszterelnök és a kormány munkáját, részt vesz a döntések előkészítésében.

Szerintem ez az intézkedés, annak ellenére, hogy mit mondott Arató Gergely, nem egy pozícióról szól, a kormány hatékony biztonságpolitikai munkájához ez egy fontos és szükséges módosítás. Minden egyes biztonságpolitikai és honvédelmi kérdéskörben számunkra a legfontosabb célkitűzés, hogy megvédjük Magyarországot és a magyar emberek békéjét és biztonságát. Ennek szellemében a KDNP támogatni fogja a törvényjavaslatot. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiból.)

(11.00)




Felszólalások:  Előző  52 - 54  Következő    Ülésnap adatai