Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.28.22:52:51 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

215. ülésnap (2021.10.04.), 208. felszólalás
Felszólaló Nagy Csaba (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend utáni felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:04


Felszólalások:  Előző  208  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NAGY CSABA (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Ház! Egyéni választókerületem, a Baranya megyei 4. számú választókerület részét képezi Sellye városa, az Ormánság fővárosa, ahogy ők mondják. Magyarország Kormányával közösen gondolkodva 2018 óta azért dolgozunk, hogy a település a térség társadalmi és gazdasági kihívására hatékonyan tudjon válaszolni.

Összegyűjtöttem, hogy az elmúlt időszakban milyen fejlesztési csoportokban tudtunk a városon, a városlakókon segíteni, illetve milyen fejlesztéseket tudtunk idehozni erre a területre. Az emberierőforrás-fejlesztési operatív program keretében hét darab pályázat nyert összességében 1,2 milliárd forint értékben. Ebből a pénzből, ebből a fejlesztési összegből közösségi programokra lehetett költeni, iskolaközpontú együttműködésekre, gyermekprogramokra, tanodafejlesztésekre és minden olyan humánfejlesztésre, ami a város életéből hiányzott.

Ha végigmegyünk a terület- és településfejlesztési operatív programon, akkor azt látjuk, hogy a város jelentős fejlesztéseket tudhat a magáénak, összességében 1,4 milliárd forint értékben. Megpróbálom nagyon röviden összefoglalni azt, hogy mi az, ami változott, változik a város életében. Fontos dolognak tartottuk, hogy a Fürdő utcán  amely a fürdőhöz vezet, az utcanévből is láthatják  423 méter hosszan meg tud valósulni egy kerékpársáv-felfestés mind a bal, mind a jobb oldalon. Erre nagyon régen vártak már azok, akik idejártak a fürdőbe, hiszen ez egy egy nyomsávú út volt.

Nagyon fontos dolognak tartottuk Sellyén a család- és gyermekvédelmi intézmény fejlesztését. Itt a teljes homlokzat tudott megújulni, kicserélték a nyílászárókat, és a padlásfödémet is hőszigetelték. Fontos dolognak tartottuk a sellyei Kiss Géza Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Oktatási Intézmény felújítását. Itt a tornaterem tudott megújulni, a tantermek egy része került felújításra, új könyvtár készült az iskolában.

A következő projekt, amiről mindenképpen kell hogy beszéljünk: a helyi ellátás, szolgáltatás és az életminőség javítása érdekében mintegy 200 millió forintot lehetett elkölteni egy úgynevezett barnamezős terület rehabilitációjára. Ez többek között azért is fontos volt, hogy végre kinyíljon ez a terület a sellyeiek előtt, úgyhogy itt az Ifjúság és a Batthyány utcai szakaszt sikerült tulajdonképpen megújítani; itt a kerékpárok szempontjából fontos út került kialakításra, illetve a gyalogos forgalom számára is meg tudtuk nyitni a területet, és talán, ami a legfontosabb: a fiataloknak is otthont tudtunk teremteni, hiszen egy kondi- és fitnesztermet tudtunk megnyitni az elmúlt pár hétben.

(15.10)

Fontos dolognak tartom azt is, hogy a piac is meg tudott újulni, mintegy 150 millió forint értékben. Itt azért kellett lépnünk, hogy a Sellye környékén lévő települések és a sellyeiek azokat az árukat, amiket megtermelnek, itt el tudják adni. Gazdasági szempontból nagyon fontos volt ez a lépés, hiszen az is indokolta ezt a fejlesztést, hogy most már nem egy napon van piac Sellyén, hanem két nap.

Fontos dolognak tartom szintén az óvoda, a bölcsőde és a konyha felújítását. Sem az iskola, sem az óvoda vonatkozásában nem lehetett a gyermekétkeztetést megoldani, ezért a gyermekeknek negyedórás gyalogút következett minden délben az ebéd elfogyasztása érdekében. Ez most megszűnt, és egy teljesen új épületben vendégül tudják őket látni az ebédre.

Illetve azt is nagyon fontos dolognak tartom, hogy a bölcsőde létszámkerete bővült, és a minibölcsőde helyett most már egy normál bölcsőde tudja fogadni azokat a gyermekeket, akik rászorulnak arra, hogy idejárjanak, hiszen nagyon sokan most már munkába tudtak állni Sellyén és Sellye környékén.

A család- és gyermekvédelmi központ is meg tudott újulni, erről már korábban szót ejtettünk, hiszen nagyon fontos az, hogy a gyermekellátás most már a bölcsődétől az óvodán keresztül az iskoláig teljesen felújított infrastruktúrában tud megvalósulni.

A „Magyar falu” programban összesen 110 millió forint érkezett a településre három program keretében. És amit még nagyon szeretnék elmondani, az az, hogy mindezeket a programokat a Belügyminisztérium programja is ki tudta egészíteni. Korábban egy sajtgyár üzemelt ezen a településen, ahol az Anikó sajtot is gyártották. Most egy teljesen új fejlesztéssel 15 munkahelyet tudunk teremteni, ezzel is a város fejlesztését szolgálva. Azt gondolom, hogy ezek a fejlesztések mind lehetővé teszik a gazdaság fejlesztését is, és azt is lehetővé teszik, hogy a város folyamatosan fejlődik. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak.




Felszólalások:  Előző  208  Következő    Ülésnap adatai