Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.16.01:16:05 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

95. ülésnap (2023.11.28.), 78. felszólalás
Felszólaló Bánki Erik (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 9:59


Felszólalások:  Előző  78  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BÁNKI ERIK (Fidesz): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Ahogy az elnök úr is elmondta, fontos dolog, hogy ha az ember országgyűlési képviselő lesz, akkor a határozati házszabályt olvassa el elsőként, akkor tisztában lesz azzal, hogy a parlamenti vita hogy működik, és nem lepődik meg azon, hogy ha nyomott egy kétpercest, és nem tudta elmondani, amit akart, akkor azt mondja a felszólalása végén, hogy majd nyom még egy kétpercest, és akkor elmondja. (Arató Gergely: Nem lennék Nacsa Lőrinc helyében!) Erre itt a házszabály szerint, Gelencsér képviselő úr, nincs lehetőség.

De térjünk vissza az előttünk fekvő törvényjavaslatra, hiszen azért vagyunk itt, hogy egy rendkívül fontos törvényjavaslat általános vitáját folytassuk.

Tisztelt Képviselőtársaim! Rendkívüli válságok tépázta időszakot élünk, amikor kétszeresen is fontos, hogy minden lehetséges eszközzel megvédjük a nemzeti szuverenitást, hiszen egyre erősödő szándék van arra, hogy külföldről megpróbálják befolyásolni a magyar politikát, egyrészt a választásokat, másrészt egyes közéleti szereplők álláspontját fajsúlyos kérdésekben. Külföldi pénzekkel a magyar választásokat befolyásolni megengedhetetlen egy szuverén ország számára. De ezt nemcsak Magyarország gondolja így, hanem a világ számos olyan országa, amely számára valóban fontos a szuverenitás, beleértve ebbe akár az Egyesült Államokat, Németországot vagy több nyugat-európai országot. Éppen ezért szeretnénk a lehető leghatározottabban fellépni ez ellen, mert a külföldi kenőpénzekért nyilvánvalóan kérnek cserébe valamit. Abban pedig biztosak lehetünk, hogy az, amit cserébe kérnek érte, az Magyarország érdekeit egyáltalán nem fogja szolgálni. (Nacsa Lőrinc: Bizony ám!)

A nemrég benyújtott szuverenitásvédelmi törvénycsomag jóvoltából sokkal szigorúbb büntetésre számíthat a későbbiekben az, aki külföldről pénzt fogad el és azt kampánycélra használja, hiszen a javaslat mindezt  egyébként nagyon helyesen  büntetőjogi kategóriává teszi.

Mára egyértelművé vált, hogy a baloldal külföldről kampánypénzeket kapott, a guruló dollárok pedig egyre nyilvánvalóbban, látható módon Karácsony Gergely emberein keresztül érkeztek a baloldal kampányába. Ez egyszerre politikai korrupció, külföldi beavatkozás a magyar választásokba, illetve jogellenes támadás Magyarország szuverenitása ellen; ez pedig megengedhetetlen, tűrhetetlen, amit egyszer s mindenkorra meg kell akadályozni Magyarországon.

A szuverenitási törvényjavaslat célja éppen ez, hogy megakadályozzuk a külföldi beavatkozási kísérleteket. Eddig is tiltott volt a hatályos magyar jogszabályok alapján az, hogy magyarországi pártok kampánytámogatásként külföldről fogadjanak el bármilyen finanszírozást.

Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársaim! A törvényjavaslat legfontosabb elemeit figyelembe véve lényeges megemlíteni egyrészt azt, hogy az önkormányzati választáson jelölő szervezetként induló civil szervezetek vagy egyesületek finanszírozására a pártokra irányadó szabályokat kelljen alkalmazni, másrészt hogy az országgyűlési, önkormányzati és európai parlamenti választásokon induló jelöltek számára megtiltsa a kampánytevékenység vonatkozásában a külföldi támogatások felhasználását.

A javaslat értelmében az önkormányzati választáson jelölő szervezetként induló egyesület a választói akarat befolyásolása vagy ennek megkísérlésére irányuló tevékenység folytatása céljából külföldi támogatást, illetve belföldi jogi személyektől származó támogatást, névtelen adományt vagy ezekből származó vagyonelemet az adott választás vonatkozásában a törvény elfogadását követően nem használhat fel. Külföldi támogatásnak minősül a más államtól, a külföldi természetes vagy jogi személytől származó mindennemű, tehát pénzbeli vagy nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás.

A hatályos rendelkezések a pártok esetében a külföldi támogatás elfogadását már tiltják, ahogy ezt említettem, míg jelen jogszabály tervezete, tekintettel arra, hogy az egyesületek egyéb tevékenységeket is ellátnak, a külföldi támogatás kampánytevékenységre való felhasználását tiltja az adott választás vonatkozásában, akár visszamenőleg, vagy a választás utáni időszakra is kiterjedően, kizárva ezzel az utólagos elszámolások, trükközések és visszaélések lehetőségét.

A törvényjavaslat rendelkezéseinek betartását az Állami Számvevőszék ellenőrzi majd, jogsértés esetén pedig értesíti az adóhatóságot, illetve közhasznú jogállású egyesület esetén az egyesület nyilvántartásba vételét elvégző bíróságot. Az egyesülettel szemben a következő szankciókat lehet majd alkalmazni tiltott finanszírozás esetén: a tiltott támogatás kétszeresét köteles befizetni a szervezet a költségvetés számára, elveszíti a személyi jövedelemadó egyszázalékos visszaigénylésére vagy a támogatásra való jogosultságot, elveszíti  nagyon helyesen  közhasznú jogállását, illetve büntetőszankciók kivetésére számíthat.

A javaslat az országgyűlési, az önkormányzati és az európai parlamenti választáson induló jelölt számára is előírja, hogy a választás kitűzését követően a választói akarat befolyásolására vagy annak megkísérlésére irányuló tevékenység folytatása céljából külföldi támogatást vagy ebből származó vagyonelemet az adott választás vonatkozásában nem használhat fel. Esetükben beföldi jogi személyektől, pártoktól származó támogatást fel lehet használni. A jelölttel szemben alkalmazható szankciók: a tiltott támogatás kétszeresét kell ez esetben is visszafizetni az Állami Számvevőszék által meghatározott számlára, illetve ugyanúgy, ahogy a szervezetek esetében, itt is büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk.

Tisztelt Képviselőtársaim! Épphogy benyújtásra került, a baloldal máris megtámadta a törvényjavaslatot, ami felháborító és elfogadhatatlan, hiszen azok beszélnek a szuverenitási törvényjavaslat ellen, akik a 2022-es választásokra dollármilliókat kaptak külföldről. A dollárbaloldal lebukott, hiszen nyilvánvalóvá vált, hogy négymilliárd forintnyi guruló dollárt kaptak külföldről, külföldi megbízóik pénzeivel akarták befolyásolni a magyar választásokat. 506 millió forint értékű külföldi támogatást használtak fel Karácsony Gergely főpolgármesteri kampányára, amely ügyben Magyarország legnagyobb bankja, az OTP feljelentést tett.

Egyre szánalmasabb az a kutyakomédia, amely ebben az ügyben folyik, hiszen egymást hazudtolják meg Karácsony emberei, de mára mindenki számára világos, hogy itt szó sem volt mikroadományokról, ez egész egyszerűen külföldi kenőpénz volt, amivel a választásokat akarták befolyásolni, illetve Karácsony Gergely miniszterelnök-jelölti visszalépését honorálták.

Ahogy említettem, az OTP feljelentést tett  nagyon helyesen  ebben az ügyben, a nyomozás már zajlik. Az látható, hogy Gyurcsány és Karácsony emberei a kulcsfigurák ez esetben is, hiszen ők irányították a folyamatokat, nagy valószínűség szerint hamis okiratokkal papírozták le a mikroadományokat, a jelek szerint hazudtak arról is, hogy honnan származik a pénz.

A nemzeti adóhatóság munkatársai büntetőeljárás keretében adományládákba gyűjtött mikroadományokkal összefüggésben kutattak és foglaltak le bizonyítékokat egy budapesti ügyvédi irodában. Karácsony pénzhordó emberénél pedig, Perjés Gábornál házkutatást tartottak, ő az a kulcsfigura, aki készpénzben fizetett be 506 millió forintot körülbelül tíz alkalommal.

(12.40)

Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Látható, hogy az Európai Unió a többes válságok időszakába lépett, ezért döntött a kormány arról  nagyon helyesen , hogy ismét nemzeti konzultációt indít. A külföldi befolyásról és a szuverenitásról indított nemzeti konzultáció fő témája, hogy egyértelműen szigorúbban kelljen a jövőben fellépni a külföldi befolyásszerzés ellen. Arra kérjük tehát a magyar embereket, hogy véleményükkel segítsék a kormányt, hogy hitelesen, minél nagyobb felhatalmazással képviselhesse a magyar kormány az álláspontját Brüsszelben Magyarország megvédése érdekében. A brüsszeli bürokraták többször is próbálták becsmérelni a nemzeti konzultációt, amit elfogadhatatlannak tartunk.

A konzultációs kérdések Brüsszel döntésein, javaslatain alapulnak. Sokkal jobb lenne, ha nem hessegetnék el ezeket a kérdéseket, hanem nyíltan beleállnának a vitába, sőt esetleg megkérdeznék saját választóikat arról, hogy egyetérteneke azzal a politikai iránnyal, amelyet ők képviselnek. Szerintem nagyon meglepődnének azon, ha megkérdeznék, és elolvasnák a választóik válaszait e tekintetben.

Az a helyzet, hogy ennek ellenére Brüsszel ebből sem tanult, és továbbra is megy azon az elhibázott úton, amelyet korábban választott. Brüsszelnek és a dollárbaloldalnak nem tetszik, hogy Magyarország nem hagyja magát, nem kér a háborúból, a genderpropagandából, a migránsokból és nem kér az Egyesült Államok irányításából sem. Minden eszközzel megvédjük a szuverenitásunkat, aminek fontos eszköze a nemzeti konzultáció. Látható, hogy Magyarország ellenfelei, a Soros-birodalom, a brüsszeli bürokraták és az amerikai demokraták egyszerre lépnek fel a követeléseikkel, de ezeket nem fogadhatjuk el, mert nem akarunk visszamenni oda, ahova terelni akarnak bennünket, azaz a Gyurcsány-időszakba. Ebből a magyaroknak nyolc év 2002-2010 között bőven elég volt.

Arra kérem a tisztelt képviselőtársaimat, hogy támogassák az előttünk fekvő törvényjavaslat elfogadását. Köszönöm szépen a figyelmüket. (Taps a kormánypárti sorokban.)




Felszólalások:  Előző  78  Következő    Ülésnap adatai