Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.29.13:07:52 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

35. ülésnap, 157. felszólalás
Felszólaló Nógrádi Zoltán (Fidesz)
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás ideje 2:16

Felszólalások:  <<  157  >>    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NÓGRÁDI ZOLTÁN (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Államtitkár Úr! Az embernek az az érzése, hogy amikor a költségvetés idején önök a takarékoskodásról beszélnek, akkor általában az emberek zsebére vonatkozó takarékoskodásra gondolnak, és amikor a saját céljaikról, esetleges pártérdekeikről van szó, akkor ez a takarékoskodás már nem jellemző, főleg akkor, ha állami pénzekről van szó. Mire alapozom mindezt?

Már a tavalyi évben az ez évi költségvetés megalkotásakor áterőszakoltak egy költségvetési tételt, "az NFT házhoz jön" hálózat fölállítását, amely több száz millió forintba került, és akkor állították föl, amikor egyébként leállították a pályázatok zömét, még akkor is, ha a koalíciós partnerük, a Szabad Demokraták Szövetsége is élénk tiltakozással viszonyult ehhez a hálózathoz. Ezt követte a miniszterelnök úr fölállított párthálózata, az árnyékkormánya, a fejlesztéspolitikai irányító testület, akik már nemcsak az európai uniós források elköltését tartják a kezükben, hanem a regionális pénzelosztásban is szerepet játszanak mint regionális ellenőrzők. Ezt követte az önkormányzati és területfejlesztési miniszter nyilatkozatából adódó hálózatépítés, amelynek nyomán kormányzati szereplőnek álcázott, pártpolitikai szereplői hálózat áll föl országszerte a regionális fejlesztési tanácsokban, és most jött a lelepleződés: a kistérségi megbízottak hálózatáról derült az ki, hogy valójában pártpolitikai célokat szolgáló hálózat, idézem: "szocialisták helyi, erős embereinek államilag finanszírozott hálózata", egyes sajtóorgánumok szerint kampányfőnökként működő, államilag finanszírozott MSZP-s pártkatonák azok, akik a kistérségekben állítólag a kistérségi területfejlesztési tanácsadást végzik.

Fölvetődik ilyenkor a kérdés: valójában kik ezek az emberek? A sok-sok hálózat, amely most már átfedi az országot, valóban mind a Magyar Szocialista Párt érdekeiben működő, államilag finanszírozott hálózat? Kinek felelősek ezek az emberek? Köztisztviselőként viselkednek, vagy adott esetben pártkatonaként? Hogyan számolnak el az államilag finanszírozott források fölhasználásával? (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) Milyen felelősségi körbe tartoznak ezek a jól működő, országos szinten működő, általános hálózatok?

Köszönöm. (Taps az ellenzéki pártok soraiban.)

Felszólalások:  <<  157  >>    Ülésnap adatai