Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.05.14.01:21:22 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

112. ülésnap (2024.04.15.), 28. felszólalás
Felszólaló Dr. Aradszki András (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:11


Felszólalások:  Előző  28  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. ARADSZKI ANDRÁS (KDNP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársaim! Mint ismeretes, március 7-én az Európai Néppárt újabb mandátumra jelölte az Európai Bizottság jelenlegi elnökét, Ursula von der Leyent ebbe a tisztségbe. Akkor az elnök asszony jólétet, biztonságot és demokráciát ígérő programbeszédében kijelentette, hogy Európa még több pénzügyi és katonai segítséggel mindaddig támogatja Ukrajnát, amíg szükséges. Beszélt arról, hogy Európának gyorstöltőre kell csatlakoztatnia védelmi kapacitásait. Beszélt továbbá arról is, hogy folytatódni fog a külső határok megerősítése, hozzátéve, hogy szerinte immár az európaiak, nem pedig az embercsempészek és bűnszövetkezetek döntik el, hogy ki és milyen feltételek mellett jöhet Európába. Hangoztatta továbbá, hogy az Európai Néppárt mindig a gazdák mellett fog állni.

A bizottsági elnök kijelentései köszönőviszonyban sincsenek a valósággal, azzal a valósággal, amelynek kialakításában ő maga irányító szerepkörben vett részt. A jelent úgy lehet összefoglalni, hogy Ukrajna és a messziről jött emberek mindenekfelett, Európa és az európai emberek pedig csak mindezek után. Ezt eredményezte Ursula von der Leyen bizottsági elnök tevékenysége, szemben a jólétet, biztonságot és demokráciát ígérő mesével. Sajnos ugyanez a hitvallása a jelenlegi összetételű Európai Bizottságnak és az Európai Parlament döntő többségének is.

Tisztelt Képviselőtársaim! „Harminc éve azt gondoltuk, hogy Európa a jövőnk. Ma azt gondoljuk, mi vagyunk Európa jövője.”  hangzottak el a miniszterelnök úr szavai lassan közel két éve e Ház falai között. Joggal mondhatjuk, hogy gondolatai mind a mai napig megállják a helyüket, hiszen hosszú ideje egyedül Magyarország az, amely következesen kiáll a keresztény nemzetállamokra épített Európát a megsemmisülés irányába hajszoló brüsszeli fősodorral szemben. 2015-ben soha nem látott mértékű migrációs hullám árasztotta el a kontinenst, és mi voltunk azok, akik elsőként ismertük fel az ebben rejlő súlyos biztonsági kockázatot.

Mi voltunk az elsők, akik kerítést építettünk, jogi határzárt szerkesztettünk, hogy megvédjük hazánkat és egyben az Európai Unió külső határait az illegális migrációval szemben. Brüsszel azonban mind a mai napig tárt karokkal fogadja a migránsokat, dacára annak, hogy az elmúlt immár kilenc évben milyen súlyos következményekhez vezetett Európa-szerte az elhibázott migránsbarát politika.

Mi vagyunk azok, akik kezdetektől fogva ellenezzük a háborút, és a szentatyát leszámítva Európában szinte egyedüliként követeljük mind a mai napig az azonnali béketárgyalásokat és a tűzszünetet. Az elmúlt vasárnapi szentmiséje során a szentatya a következőket mondta: „Senki sem fenyegetheti mások létét! Inkább az összes nemzet álljon a béke oldalára. Mennyi szenvedés! Imádkozzunk a békéért! Elég a háborúból, elég a támadásokból, elég az erőszakból! Mondjanak igent a párbeszédre és igent a békére!”

Azt is idejekorán megmondtuk, hogy a szankciók nem fogják térdre kényszeríteni Oroszországot és megállítani a háborút, ellenben Európát csak tönkreteszik.

(12.10)

Meg lehet nézni a gazdasági mutatókat, hol tart most az Európai Unió gazdasága, a legújabb őrület pedig a közös ukrajnai NATO-misszió, amelyben az uniós tagállamok természetesen nyakig benne vannak.

Tisztelt Képviselőtársaim! Nem kérdés, Brüsszelben változásra van szükség, a változás kulcsa pedig az európai polgárok, köztük a magyar választópolgárok kezében van. Csak emlékeztetőül, hogy milyen súlyos bűnök is terhelik a jelenlegi brüsszeli vezetést: fel akarják számolni a nemzetek függetlenségét; nyakló nélkül pénzelik Ukrajnát az európai adófizetők kárára; nem tudták megakadályozni a háborút, sőt a tüzet még tovább szítják, a békés Európát pedig hadigazdaságra akarják átállítani; a bővítés sehol sem tart, a Balkánt magára hagyták; ész nélkül erőltetik a migrációt; tönkreteszik az európai gazdákat; Európa versenyképességét végveszélybe sodorták. Mindent összevetve: cserben hagyták az európai embereket.

Tisztelt Képviselőtársaim! A helyzet súlyos és veszélyes. Az Európai Parlament választási tétje rendkívül nagy, a választások kimenetele több generációra felmenően határozhatja meg (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) az európai emberek, köztük a magyar emberek sorsát. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  28  Következő    Ülésnap adatai