Készült: 2024.04.28.20:24:21 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

100. ülésnap (2011.06.20.), 286. felszólalás
Felszólaló Dr. Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 6:09


Felszólalások:  Előző  286  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GAUDI-NAGY TAMÁS (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. A 32-es ajánlási ponthoz szólnék hozzá. Itt a jogszabály hatálybalépésének az időtartamára tettem egy indítványt, hogy ne a kihirdetést követő napon, hanem azért kellő felkészülési időt biztosítsunk már legalább azoknak a nyomozó hatóságoknak, amelyek várhatóan igencsak örülni fognak ezeknek a szabályoknak, tehát legalább két hónap teljen el a javaslatom szerint.

Ennek kapcsán azért mégiscsak fel kell villantani azt, hogy mindaz a tartalom, amit itt Bárándy Gergely képviselőtársam is ismertetett, és az LMP-frakció részéről Dorosz Dávid is ismertetett, és amit én is több tekintetben körbejártam, tényleg egy nagyon komoly fenyegetés arra, hogy a jogállami kereteket áthágjuk.

Tehát egyszerűen azt nem értem most már egy éve, tényleg jogvédőként kerülve be ide az Országgyűlésbe, és ráadásul egy olyan párt frakciójában politizálva, amelyről nagyon sokan mondták azt korábban, hogy törvényen kívül helyezte magát és törvénytelenségben fogant, amely természetesen megalapozatlan állítás, nagyon nagy örömmel tapasztaltam azt, hogy milyen nyitott a Jobbik Magyarországért Mozgalom arra, hogy garanciális elvek, tisztességes eljárás, jogállami elvek érvényesítése a különböző állampolgárokkal szemben jogaikkal, kötelezettségeikkel kapcsolatos ügyekben, és ez testet öltött utána a Jobbik Magyarországért programjában, amelynek egy nagyon komoly eleme volt az, hogy nem lehet mellőzni a jogállamiság helyreállítását.

Az elmúlt nyolc évben nagyon sok ilyen példát láttunk, mind a jogalkotás, mind a jogalkalmazás területén, folyamatosan arról volt szó, hogy egy meglévő politikai akarat szerint próbálták az ellenállást felszámolni. Ez alá rendelték a rendőrséget, ez alá rendelték a különböző szakmai jogszabályokat, Btk.-módosítások születtek, amelyek sajnos a mai napig hatályban vannak egyébként, a lex tojás törvény vagy éppenséggel a passzív engedetlenségi kormányrendelet.

Ez nagyon helytelen dolog, és mit tapasztaltam bekerülve ide az Országgyűlésbe? Azt, hogy nem azzal kezdte a kormánytöbbség, hogy kigyomlálta ezeket a jogállami elveket sértő jogszabályokat, egyébként nemzetközi egyezményeket is sértő, kézivezérléses, politikai akaratot tükröző törvényeket, hanem bizony, hatályban tartották vagy még akár súlyosbították is, megint csak politikai céltól vezérelve, a Gárda vagy pedig a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesülettel szemben.

Olyan jelenségek történtek az elmúlt egy évben, amelyek igazából nem indokolják azt, hogy ilyen típusú módosítás legyen. Elszámoltatást ígért a kormány. Igenis, az elszámoltatást törvényes eszközökkel, a rendelkezésre álló anyagi, technikai eszközökkel. Lehet, hogy ezek elégtelenek, de akkor ezeket viszont bővíteni kell, de mindenesetre az eljárási eszközök, azt gondolom, bőven elegendőek lennének, hiszen már nagyon régóta, nagyon alapos mélységgel megismerhették az elmúlt egy évben azt, hogy mit tettek az elmúlt nyolc évben Magyarország életében a Magyarországot akkor vezető politikai erők.

Azt gondolom, hogy nem szabad összetéveszteni az egyébként helyes igazságtételből, rendtételből fakadó buzgalmat, nem szabad feláldozni a törvényesség oltárán, mert onnantól kezdve senki nem fogja komolyan venni ezeket az eljárásokat. Tehát nem lesz hitele azoknak a büntetőítéleteknek, amelyeket így hoznak majd meg, amelyek... - még ha valóban kényszerfenyegetés vagy védő nélküli státusban kicsikart vallomásokkal elérnek elítéléseket, a társadalmi érzet kérdőjeleket fog folyamatosan megereszteni, és eljuthatunk olyan helyzetekbe is, például a móri gyilkosság ügyében, ahol tényleg teljesen tévúton, teljesen torz bizonyítási eljárás után, egy nagyon súlyos, életellenes ügyben teljesen téves ítélet született.

Tehát ezen az úton nem szabad továbbmenni, én nagyon kérem a tisztelt kormánypárti képviselőket, hogy figyeljenek arra, hogy mindenkit megillet Magyarországon a védelemhez fűződő jog, és valóban én is visszautasítom ügyvédként is, jogvédőként is, országgyűlési képviselőként azt a megközelítést, amelyet Lázár János frakcióvezető úrtól hallottunk ma, amely egyszerűen kollektív bűnösként bélyegzi meg az ügyvédtársadalmat, miközben valójában feladatukat teljesítik, kötelezettségeik vannak, nemcsak joguk, hanem kötelezettségük az, hogy törvényes eszközökkel lássák el a védelmét azoknak, akik bárkik lehetnek. Bárki kerülhet abba a sorba, hogy egy olyan eljárás közepén találja magát, amelyet igazából semmilyen ténybeli gyanú nem alapoz meg, de mégis elindul a gépezet, a kafkai gépezet, és csak akkor lehet kiküszöbölni az ilyen típusú eljárásokat, ha megfelelő felkészülési időt kapva jár el egyáltalán a nyomozó hatóság az ilyen ügyben, ilyen jogszabályok után.

Ami nagyon fontos, még egyszer hangsúlyoznom kell, hogy rendszerváltás kell az ügyészségeken, és rendszerváltás kell a bíróságokon belül, és igenis, azoknak az embereknek nincs helyük ebben a két említett szervezetben, akik feltétel nélkül politikai akaratokat szolgálva hoztak döntéseket, végeztek nyomozati cselekményeket, figyeltettek meg, hallgattattak le embereket, kifejezetten azért, mert ők politikai ellenálló tevékenységet végeztek.

Szeretném azzal zárni a felszólalásomat, hogy ismételten figyelmükbe ajánljam azt, hogy törvénytelen vádakat eredményezhet egy ilyen típusú eljárás-módosítás alapján folyó nyomozás, amelyben vérszemet kap a nyomozó hatóság, és ilyen törvénytelen vád jelenleg az, amelyet Budaházy Györggyel és társaival szemben fenntartanak, és ez nagyon súlyos sérelmet jelent, hiszen már két éve vonják el a szabadságát Budaházy Györgynek és Szász Endrének, családjaik, hozzátartozóik és mindenki, aki ennek részese, tapasztalhatja azt, hogy ez egy koncepciós jellegű eljárás, és ehhez a Magyar Országgyűlés nem asszisztálhat semmilyen jogcímen.

Kérem, hogy fontolják meg módosító javaslatainkat. Köszönöm a figyelmet. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  286  Következő    Ülésnap adatai