Készült: 2024.04.29.06:32:05 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

176. ülésnap (2020.12.15.), 32. felszólalás
Felszólaló Dr. Hörcsik Richárd (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:16


Felszólalások:  Előző  32  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. HÖRCSIK RICHÁRD (Fidesz): Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Ahogy hallottuk előbb, az Európai Tanács múlt heti ülésén Magyarország és Lengyelország történelmet írt, mert nemcsak saját nemzeti érdekeiért, hanem a nemzetek Európájának egységéért is kiálltak. A vita látszólag a jogállamisági mechanizmusról szólt, de kezdetektől fogva jól látszott, hogy annak valójában kevés köze van a jogállamisághoz, sőt az Európai Tanács következtetései nélkül épp az európai jogállamiságon esett volna csorba. Miért is csúfolták volna meg a jogállamiságot ezzel az előterjesztéssel? Fontos aláhúzni, tisztelt elnök úr, hogy az említett tervben egy olyan szankciós mechanizmus jött volna létre, amelyben nincs rögzítve, hogy mit szankcionálnának, sem az, hogy milyen szankció jár érte. Nem lettek volna meghatározva sem az eljárás megindításának, sem a lezárásának feltételei, nem lett volna az eljárásban hozott döntésekkel szemben például jogorvoslati lehetőség, és nem lett volna tisztázott a mechanizmusnak az uniós joghoz, különösen a szerződésekhez való viszonya sem. Nos, tisztelt képviselőtársaim, ezt a csorbát az Európai Tanács kiküszöbölte, amivel nemcsak Magyarország, hanem Lengyelország és az egész Európai Unió nyert.

Tisztelt Képviselőtársaim! A valódi jogállamiság tekintetében ennek azért van jelentősége, mivel sikerült megakadályozni egy olyan mechanizmusnak a létrejöttét, amellyel Brüsszel pénzek megvonásával zsarolhatta volna azokat a tagállamokat, amelyek éppen nem értenek egyet például a migrációval vagy a családpolitikájukkal. A terv tehát készen állt, hogy a világjárványt felhasználva egy olyan gumijogszabályt fogadjanak el, amely lehetővé teszi, hogy a tagállamok akaratát minősített többségű szavazással felül lehessen írni. A jogállamiság, tisztelt elnök úr, tehát csak egy álca volt, valójában arra akarták kényszeríteni Magyarországot, hogy bevándorlóországgá váljon. Bár ezt hivatalosan mindenütt tagadták, azonban több uniós politikus elszólta magát a vita hevében, például Helena Dalli máltai szocialista biztos azt mondta: ez a mechanizmus a módja annak, hogy a tagállamokat betereljük a sorba. Katarina Barley, az Európai Parlament német szocialista alelnöke pedig kijelentette, hogy Magyarországot és Lengyelországot le kell gyűrnie, ki kell éheztetnie az Uniónak.

Tisztelt Képviselőtársaim! Talán véletlennek is tarthatnánk, hogy az Európai Unió éppen most hozta nyilvánosságra akciótervét, ahogy Hollik István képviselőtársam említette, ami nem kevesebb tehát, mint 34 millió migráns betelepítéséről szól, akiket nemcsak hogy betelepítenének, hanem lakást, segélyt és szavazati jogot is adnának nekik. Ez nagyon komoly veszély Európa biztonságára, hiszen egy újfajta meghívót jelentene az illegális bevándorlók számára, akiknek köszönhetően jelentős tömegek indulnának el Európa felé. (Folyamatos zaj az ülésteremben.)

Véletlenek azonban ritkán vannak, tudniillik ez a migrációs akcióterv ugyanis félelmetesen hasonlít ahhoz, amit 2015-ben maga Soros György tett közzé a saját honlapján, vagyis a 2015-ös betelepítési kvóta ismételt bevezetésére tettek kísérletet, megspékelve a baloldali pártok szavazatszerzési célú terveivel. Ők ugyanis saját korábbi kiábrándult választóik helyett új szavazókat szeretnének importálni, és mindezt már nem is tagadják. Nincs is más esélyük, mint azokra támaszkodni, akik nem európai értékekért, hanem csak a kontinens vonzó jóléte miatt érkeznek Európába. Ez a cél tehát szentesíteni az eszközt, meg kell büntetni azokat a tagállamokat, amelyek nem hajlandók részt venni az államilag szervezett bevándorlásban.

Tisztelt Képviselőtársaim! A múlt héten nemcsak Magyarország és Lengyelország, hanem Európa egésze aratott győzelmet. Az állam- és kormányfők végre felismerték a saját nemzeti érdekeiket. Az uniós tagállamok szuverenitásának leépítésére törekvő erők ezúttal vereséget szenvedtek. Legfőbb ideje lenne, hogy ez a most visszavonulni kényszerülő szemlélet ne mérgezze tovább az európai államok együttműködését. A magyar és a lengyel kormánypártok azért harcolnak a továbbiakban is, hogy mindez megvalósuljon. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok padsoraiból.  Zaj.)




Felszólalások:  Előző  32  Következő    Ülésnap adatai