Készült: 2024.05.14.19:50:21 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

211. ülésnap (2021.09.20.), 100. felszólalás
Felszólaló Szatmáry Kristóf (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 3:07


Felszólalások:  Előző  100  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZATMÁRY KRISTÓF (Fidesz): Köszönöm, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Államtitkár Úr! Ma már erről sok szó esett itt a Házban, de tudjuk jól, hogy a koronavírus-járvány példátlan kihívás elé állított minket, de a sikeres járványkezelésnek köszönhetően Magyarország az elsők között lábalt ki ebből. Miközben becslések szerint a világgazdaság csak 2022 végére éri el a válság előtti teljesítményét, a magyar gazdaság ezt már 2021 második negyedévében megtette. A munkahelyvédelmi intézkedéseknek köszönhetően 2021 júliusában közel 4,7 millióan dolgoztak idehaza, többen, mint valaha, a 4 százalékos munkanélküliségi ráta pedig az egyik legalacsonyabb az Unióban. Mindez természetesen a tudás- és munkaalapú, vagyis a nem segélyalapú válságkezelésnek is köszönhető.

A mi célunk mindig is a vállalkozások, a magyar családok és a nyugdíjak megvédése, megerősítése volt. Ez sajnos nem mondható el mindenkiről. A balliberális oldalt igazából ez sosem érdekelte. Jól emlékszünk, 2010-ben honnan indultunk, milyen állapotban vettük át az országot a Gyurcsány-korszak után. Ez volt az a korszak, jól emlékszünk, amikor hazudtak nekünk reggel, éjjel meg este. Kiárusították, eladósították, szétrabolták az országot, meghamisították a költségvetési számokat, adót emeltek, kórházakat zártak be, eltörölték a támogatási rendszereket, 15 alkalommal emelték a rezsiárakat, megszüntették a 13. havi nyugdíjat, és hosszan sorolhatnám a bűntetteket. Kártékony gazdálkodásuk eredményeképpen pedig az Unió túlzottdeficit-eljárás alá vonta Magyarországot. Köszönjük szépen, ebből nem kérünk többet.

A magyar emberek többsége tudja jól, főleg, akik munkából élnek, hogy az életben semmi sincs véletlenül, a jó eredmények kiváltképpen nem. A válságkezelés sikeréhez az is hozzájárult, hogy mit tettünk a korábbi években. A személyi jövedelemadó 15 százalékra, a vállalati adókulcs 9 százalékra csökkentése, az egykulcsos adórendszer, a családpolitika, a hazai vállalkozói szektor megerősítése volt az alapja annak, hogy a magyar gazdaság 2020-ra, a járvány érkezésekor Európa egyik legerősebb és legellenállóbb gazdasága lehetett.

Mindezek alapján közös érdek, hogy a jövőben is olyan intézkedések kerüljenek bevezetésre, melyek egyben a társadalom többségének egyetértését is bírják. Ezt a célt szolgálta a nemzeti konzultáció is, amelyben az emberek elmondhatták a véleményüket a gazdaságot érintő főbb kérdésekről is. Erre tekintettel kérdezném, milyen további gazdaságpolitikai intézkedések várhatók a nemzeti konzultáció eredményeképpen. Várom megtisztelő válaszát. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  100  Következő    Ülésnap adatai