Készült: 2024.04.29.14:03:58 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

161. ülésnap (2020.11.03.), 42. felszólalás
Felszólaló Nacsa Lőrinc (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:49


Felszólalások:  Előző  42  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NACSA LŐRINC, a KDNP képviselőcsoportja részéről: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! A Fidesz-KDNP-kormány 2010 óta elkötelezett a magyar emberek, a magyar családok, a magyar dolgozók és a magyar nyugdíjasok életkörülményeinek a javítása iránt, a nemzeti kereszténydemokrata kormány 2010 óta a családalapítás, a gyermekvállalás és a családi otthonteremtés érdekében dolgozik. Ezt jól mutatja, hogy 2010-hez képest duplájára nőtt a családok támogatására fordított összeg, ami idén így már meghaladta a 2300 milliárd forintot. A folyamatosan bővülő családtámogatási programokkal együtt a tavalyi évben került bevezetésre az Európa-szerte egyedülálló családvédelmi akcióterv számos eleme. Ennek megfelelően 2019-ben és aztán most idén, 2020-ban is sikerült eljutnunk oda, hogy minden eddiginél több támogatást kapnak a gyermeket nevelő családok és a gyermeket vállalók.

A Fidesz-KDNP-kormány a pandémia által okozott gazdasági visszaesés időszakában sem vonja vissza, nem csökkenti a családtámogatási programokat, azok költségvetési fedezetét, hanem ellenkezőleg, kiemelt prioritásként kezeli a családtámogatásokat, és jelentősen bővíti a családi otthonteremtési lehetőségeket.

Ezzel szemben a baloldal kormányzása alatt a családalapítás egyenlő volt a szegénység vállalásával. Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon kormányzása idején megszüntették a családi adókedvezményt, az otthonteremtési kedvezményeket és még a kedvező lakáshiteleket is. A családi pótlék korhatárát csökkentették, a gyes és a gyed együttesen három helyett csak két évig járt. A baloldali kormányok háromszorosára emelték a gázárakat, megduplázták az élelmiszeráfát, a magyar családoknak a 15-szörös gáz- és villanyáremelés miatt 1060 milliárd forinttal többet kellett fizetniük 2004 és 2010 között.

A 2010 előtti időkben a baloldali liberális kormányok rablóprivatizációt folytattak, kiárusították, széthordták, elherdálták az állam, így a magyar emberek vagyonának jelentős részét, az állami vagyon nagy százalékban egyszerűen magánvagyonná vált. A nemzetstratégiailag kiemelt vállalatok több mint kétharmadát magánkézre játszották, és ez érintette az energiaszektort, illetve a közművállalatokat is. Például Demszky Gábor, Budapest korábbi liberális főpolgármestere ’97-ben aprópénzért külföldi tulajdonba adta a Fővárosi Vízműveket, valamint a Fővárosi Csatornázási Műveket, amit cinikus módon akkor nagyon jó üzletnek nevezett. A 10 000 milliárd forint értékű állami vagyon elherdálásával Gyurcsány Ferenc és elvbarátai meggazdagodtak, a magyar emberek, a magyar családok pedig brutális mértékű megszorításokat, Európa legmagasabb rezsiköltségeit, legmagasabb adóit és adósrabszolgaságba taszító devizahitel-konstrukciókat kaptak cserébe.

2010 óta a nemzeti kormány folyamatosan visszaszerzi a korábban felelőtlen módon elherdált, nemzetstratégiai fontosságú közműveket, és az elmúlt évtizedben jelentős mértékben, másfélszeresére nőtt az állam, azaz mindannyiunk közös nemzeti vagyona, így az országot a válsággal szemben sokkal ellenállóbb helyzetben érintette a koronavírus-járvány. A nemzetstratégiai fontosságú közművek jelentős részét sikerült visszaszerezni, ami garantálja, hogy a magyar fogyasztók továbbra is biztonságosan jussanak hozzá a vízhez, a gázhoz és az áramhoz.

A magyar állami vagy önkormányzati tulajdon garantálja, hogy külföldi spekulánsok ne tudjanak óriási nyereségeket realizálni a magyar háztartások fogyasztásából, hogy továbbra is alacsony szinten tudjuk tartani a rezsiköltségeket, és meg tudjuk őrizni a rezsicsökkentés eredményeit. Különösen fontos számunkra, hogy ezekben a nehéz időkben a családok terhei ne növekedjenek meg, így a nemzeti kormány egy válsághelyzetben sem engedi, hogy a háztartások rezsiköltségei elszálljanak.

Az előttünk fekvő törvényjavaslat a magyar családoknak, a magyar fogyasztóknak jelent újabb könnyítést és egyszerűsítést az ingatlanok közművekre csatlakozásának szabályozása tekintetében. A javaslat a magyar családok otthonteremtésének elősegítése érdekében nyújt további könnyítést, egyszerűbb ügyintézést és az adminisztrációs terhek csökkentését. Ennek következtében az új családi ingatlanok építésének folyamata egyszerűbbé és gyorsabbá válik, amellyel idő, pénz és energia takarítható meg.

A törvényjavaslat jól illeszkedik a kormány bürokráciacsökkentő, illetve a magyar fogyasztókat középpontba állító politikájához. Célunk a versenyképes, XXI. századi feltételeknek megfelelő, ügyfélbarát szolgáltató állam megvalósítása. A mostani törvényjavaslat tehát illeszkedik a kormány otthonteremtési és bürokráciacsökkentő politikájához, ugyanakkor még nem értünk az út végére, folyamatban van a digitális eljárást megvalósító e-közműrendszer fejlesztése, amely a jövőben még jobban lecsökkenti a közműcsatlakozás időtartamát.

Ahogy az államtitkár úr és fideszes képviselőtársam is kérte, én is kérem önöket, hogy a megtárgyalás után támogassák ezt a törvényjavaslatot. A KDNP frakciója így fog tenni. Köszönöm, elnök úr. (Szórványos taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  42  Következő    Ülésnap adatai