Készült: 2024.05.16.13:31:24 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

9. ülésnap, 36. felszólalás
Felszólaló Dömötör Csaba (Fidesz)
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Beosztás Miniszterelnökség államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás ideje 3:54

Felszólalások:  <<  36  >>    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselő Úr! Engedje meg, hogy válaszoljak azon felvetéseire, amelyek ha nem is nagyon, de valamennyire azért túlmutatnak a szokásos üres sértegetésen. Teljesen normális dolog az, hogy egy vesztes választás után az ellenzéki pártok rosszul viselik a vereséget, én sem viseltem jól, amikor 2002-ben a polgári erők nem folytathatták a kormányzást. De hogy az egészet ráfogja a választási rendszerre, az egészen megmosolyogtató. Amikor ön 2015-ben győzött a tapolcai választókerületben, akkor miért nem volt gondja a választási rendszerrel? Akkor miért nem volt gondja? Önök akkor győzelmet ünnepeltek, ebből is látszik, hogy a mostani választójogi törvény minden pártnak megadja a lehetőséget és az esélyt arra, hogy nyerjen egy választáson, ön is nagyon jól tudja.

Megütötte a fülünket az, hogy a beadványában úgy fogalmazott, hogy „könyöradomány”, mindezt az elmúlt évek eredményeivel kapcsolatban. Ennyivel elintézi azt, hogy felére csökkent a munkanélküliség, több ágazatban is zajlanak béremelési programok, a szakmunkás-minimálbér a duplájára nőtt vagy tovább bővül a családtámogatási rendszer, miközben tartósan nő a gazdaság és még az államadósság is csökken; ennyivel elintézi. Lehet, hogy önnek ezek csupán könyöradományok, ahogy ön fogalmaz, szerintünk viszont egy erősödő ország bizonyítékai. Elsősorban nem a kormányé az érdem, hanem azé a sok millió emberé, aki napról napra megdolgozik az ország gyarapodásáért.

A külföldön munkát vállaló magyarok ügyében szeretném emlékeztetni arra, hogy tavaly már többen tértek haza Magyarországra, mint amennyien elindultak külföldre munkát vállalni, és ha a térség országait megnézzük, akkor azt látjuk, hogy arányaiban Magyarországon a legkevesebb a külföldön munkát vállalók aránya. A kormánynak természetesen van dolga: az a dolga, hogy mindenki megtalálja a számítását, aki eddig külföldön vállalt munkát, de most úgy dönt, hogy itthon folytatná. Ezért vannak folyamatban a béremelési programok, ezért csökkennek a munkaadói adók, ezért bővülnek tovább a családtámogatások, ezért folytatódik az otthonteremtési program, amely már eddig is több mint 70 ezer magyar családnak nyújtott segítséget.

De ha önöknek ennyire fontos ez a kérdés, a külföldi munkavállalás, akkor miért nem reklamált a képviselőtársánál, aki olyan cégben tevékenykedett, amelyik abból csinált pénzt, hogy orvosokat közvetít külföldre? Miért nem reklamált nála? (Közbekiáltás a Fidesz soraiból: Így van!) Itt a Házban az úgynevezett elvándorláson keseregnek, közben meg pénzt keresnek a külföldre közvetítésen, ez a helyzet. (Dr. Lukács László György: Ez nem igaz!)

Tisztelt Képviselő Úr! Ön azt is feszegette az interpellációjában, hogy kinek is kellene szégyellnie magát. Szerintem mindenekelőtt annak a pártnak, amelyik kukába dobta a korábbi elveit és céljait, amelyet egy oligarcha kilóra meg tudott venni, amelyik még a postaszámlát sem fizette ki, amint az az elmúlt napokban kiderült, és ha jól értjük a kilépett tagok állításait, amelynek körében még az is felmerült, hogy anyagilag is támogatják az Együtt nevű pártot, amellyel szemben talán még korábban meghatározták magukat.

Ön a tükörbe nézés kérdését is említette. Ezzel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy az egyik volt vezetőjük arról értekezett, hogy felélték azt a pénzt, amit a támogatóiktól gyűjtöttek arra, hogy ki tudják fizetni az ÁSZ-bírságot, másra költötték, mint amire kérték. Szóval, én nem is azt javaslom önöknek, hogy nézzenek tükörbe, hanem nézzenek a támogatóik szemébe, és mondják el nekik, hogy a Jobbik már nem egy nemzeti párt, hanem csupán egy hatalom- és pénzközpontú szerveződés, semmi több. Köszönöm, hogy meghallgatott. (Taps a kormánypártok soraiban.)

Felszólalások:  <<  36  >>    Ülésnap adatai