Készült: 2024.05.15.15:39:28 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

4. ülésnap (2022.05.16.), 76. felszólalás
Felszólaló Nacsa Lőrinc (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 9:28


Felszólalások:  Előző  76  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NACSA LŐRINC (KDNP): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Országgyűlés! Államtitkár Úr! Tehát akkor tisztázzuk: volt népszavazás az elmúlt 12 évben, mert nem lehet kiírni, de azért volt népszavazás  tehát Sebián-Petrovszki Lászlónak ajánlom a tényeket, mert fontos.

Ugye, beszél erről a két népszavazásról. A legutolsó népszavazás, a gyermekvédelmi népszavazás, az elmúlt 32 év legnagyobb arányú támogatását hozta egy irányban egy kérdésben (Sebián-Petrovszki László: Érvénytelen volt!  Gréczy Zsolt: Érvénytelen és eredménytelen volt!), egy kérdésben egy irányban a legnagyobb arányú támogatást hozta, még az európai uniós csatlakozásra és a NATO-csatlakozásra sem szavaztak ennyien egy irányba, tisztelt képviselő úr. (Sebián-Petrovszki László: Ettől még érvénytelen népszavazás volt!  Hollik István: Az is!) És, ugye, nézzük meg, nézzük meg (Sebián-Petrovszki László: Ja, az is!), hogy az önök álláspontja ebben a két népszavazásban mi volt, az a gyáva álláspont, amit önök fölvettek vezetőjükkel, Gyurcsány Ferenccel egyetemben! 2016-ban betelepítési kvóta elleni népszavazás, még az önök politikusai is elismerték, hogy volt ilyen, hogy betelepítési kvóta, és még ma is ott van (Sebián-Petrovszki László: Nem volt! Nem volt! Nem volt!)…  és még ma is ott van a brüsszeli asztalokon, önök is elismerték ezt többször, és az a helyzet, hogy mi volt az önök álláspontja, hogy lehet igent vagy nemet mondani a betelepítési kvótára. Az önök álláspontja mi volt? Jaj, ne menjünk el, ne szavazzunk, legyen érvénytelen, szavazzunk érvénytelenül, rajzoljunk kis nyuszit a papírra! Ez volt az önök bátor, markáns, demokrata álláspontja, tisztelt képviselő úr. (Sebián-Petrovszki László: És érvénytelen is lett!  Gréczy Zsolt: És igazunk volt!) És mit tettek most, a gyermekvédelmi népszavazáskor? Ugyanezt. A gyáva álláspontot választották. Kiállni, érveket ütköztetni, igennel vagy nem mellett érvelni, azt nem tudtak, egyedül gyáván elbújni, és azt mondani, hogy legyen inkább érvénytelen.

(17.20)

Kijavítanám itt képviselőtársaimat, hiszen nem mi tettük egy napra az országgyűlési választást meg a népszavazást, hanem Szabó Timea képviselő asszony volt olyan kedves és benyújtott egy ilyen módosítást, és az ő módosítási javaslatát a Ház nagy többséggel támogatta, tisztelt képviselő úr. Hiányolom a bátor, vitára kész demokratákat, akik a vezérszónokijuk után gyorsan kimenekültek a teremből, Brenner Kolomant, Hajnal Miklóst, Csárdi Antalt vagy éppen Jámbor Andrást, de akár Komjáthi Imrének is mondhatnám az üzenetemet, hiszen ez egy vita. Ők elmondták az álláspontjukat úgy, mint reggel Gyurcsány Ferenc, és a választ sem várják meg, nehogy egy ellenkező véleményt halljanak. Idézném itt Hollik képviselőtársam mátrixos példáját, nehogy véletlenül egy ellenkező vélemény szembejöjjön, hiszen tudjuk, hogy önök, liberálisok csak addig toleránsak, amíg nem találkoznak egy ellenkező véleménnyel, nem jön szembe valami más is, mondjuk, a valóság vagy egy tény.

Ön azt mondja, hogy félünk megkérdezni az embereket. Tartottunk két országos népszavazást, és tartottunk megannyi nemzeti konzultációt, tisztelt képviselő úr, az elmúlt 12 évben, ami pont arról szólt, hogy megkérdeztük az embereket, hogy mi a véleményük sorskérdésekről, mi a véleményük fontos kérdésekről. S milyen érdekes, hogy most nem harsogják úgy a sikerpropagandájukat, mint anno Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely, akik azt állították, hogy 470 ezer aláírást gyűjtöttek össze ebben a népszavazási kérdésben. Azt elfelejtették mondani, hogy ez a két ívre vonatkozik és mindenki aláírta mind a két ívet, és a végén mindegyik alig lépte át a 200 ezret. Önöknek 36 nap alatt sikerült 200 ezer aláírást összegyűjteni.

Emlékszik, tisztelt képviselő úr, amikor önök voltak kormányon és volt egy szociális népszavazás, akkor a mi politikai közösségünk 48 óra alatt gyűjtött össze 300 ezer aláírást, tisztelt képviselőtársam. Talán emlékszik még erre az időszakra, 2007-ben a szociális népszavazásra. Most arról vitatkozunk, hogy miért most kell kiírni ezt a népszavazást. Azért, mert önök nem tudták összegyűjteni időben az aláírásokat. Azért, mert még az önök aktivistái, az önök szimpatizánsai sem voltak hajlandók a nevüket adni az önök vitás kérdéseihez.

Z. Kárpát Dániel mindig megpróbálja teljesen más irányba elvinni a vitát, aminek köze nincs ahhoz, ami le van írva a mostani határozati javaslatról. (Z. Kárpát Dániel: Ezt hívják demokráciának, amikor más emberek mást mondanak, mint te!) A Fudan Egyetemről vitatkoztunk itt már eleget, tisztelt képviselő úr, ön is részt vett ezeken a vitákon. Akkor azt is elmondtuk, hogy ha ismertek a beruházás feltételei, akkor nyugodtan lehet róla népszavazás. A hatalom a népé, ahogy önök ezt nagyon hangoztatták korábban, de most már nem annyira tetszik nekik. Gyurcsány Ferenc ma is elmondta, hogy azért mégsem úgy van az, mert az a választási rendszer illegitim, ahol nem ő nyer. De hát ismerjük ezt, hogyha valami nem tetszik neki, akkor kilöveti mások szemét és megkardlapoztatja őket, ezt már megszoktuk a Gyurcsány-féléktől.

Az a helyzet, tisztelt képviselőtársaim, hogy önök itt vádolnak bennünket mindenfélével, miközben önök a saját népszavazási kérdéseikből ki akarnak hátrálni. Azt szeretnék, hogy ne nyilváníthassanak véleményt a magyar emberek. Önök mindjárt rálépnek Hollandia útjára, az önök által bálványozott Rutte miniszterelnök úr útjára, aki amikor kiírtak egy népszavazást és nem a megfelelő eredmény jött ki, akkor gyorsan megszüntette a népszavazás intézményét. Ilyen bátrak a holland demokraták, hogy gyorsan meg is szüntetik azt, ami nekik nem tetszik.

Z. Kárpát képviselőtársam megint beszélt a szociális hálóról. Tisztelt képviselőtársam, a szociális háló első és legfontosabb eleme a munka. Ez az óriási különbség a két oldal között. Mi a munkában hiszünk, és a szociális védőháló első elemének is a munkát tartjuk, önök pedig rögtön a segélyt, az Egységben Magyarországért más tagjai az alapjövedelmet, és így tovább, sok olyan dolgot, ami nem a gazdaságot viszi előre, nem az emberek megélhetését segíti, hanem csak megalázó segélyen tartja őket.

Az a helyzet, tisztelt képviselőtársaim, hogy egyikük sem beszélt arról, hogy Magyarországon márciusban 3,2 százalék volt a munkanélküliség, és ez az Európai Unió negyedik legjobb adata. Ehhez képest az Európai Unió átlagos munkanélkülisége dupla ennyi, 6,3 százalék volt márciusban. Ezért pontosan arra van szükség, hogy a munkahelyeket megőrizzük és továbbiakat hozzunk létre. S amikor önök azt mondják, hogy ezek nem eredmények, amikor önök nem ismerik el ezeket az eredményeket, amiket az elmúlt 12 évben az egymillió új munkahely megteremtésével, a szinte teljes foglalkoztatottság elérésével elértünk, akkor önök semmibe veszik a magyar emberek munkáját, semmibe veszik a magyar vállalkozások eredményeit. Szerintem ez hiba.

Amikor a Fudan Egyetemről és a Diákvárosról beszélnek, akkor  s ezt a vitában is sokszor elmondtam  önök mindig csak vagy-vagy alapon képesek megközelíteni ezt a kérdést. Mi meg azt mondtuk, van arra lehetőség, hogy épüljön meg a Diákváros is, és ha úgy döntenek az emberek, akkor akár lehet Fudan Egyetem is, tisztelt képviselőtársaim. Ez a 34. legjobb egyetem a világon. (Z. Kárpát Dániel: És miért a kínai kommunistákat akarjátok idehozni?) Én elmondtam akkor is, tisztelt képviselőtársam  visszakeresheti, a Naplóból is kinézheti, ha már ezt ajánlotta nekem , hogy ha a világ első száz egyeteméből bárki azt mondja, hogy ide szeretne jönni, nekünk azt ugyanúgy támogatnunk kell. Ugyanúgy támogatnunk kell az elsőt, a nyolcadikat, a harmincnegyediket és a hetvennyolcadikat is, mert ez Magyarország érdeke. Az Magyarország érdeke, hogy versenyhelyzetbe kerüljenek a magyar egyetemek, hogy legyen verseny a hallgatókért, hogy minőség legyen a felsőoktatásban. Nem véletlenül költünk óriási pénzeket a felsőoktatás fejlesztésére. Az Európai Unió éllovasai vagyunk a GDP-arányos ráfordításban, ami a felsőoktatást illeti, csak önök ezeket a döntéseket és ezeket az intézkedéseket sem támogatták és nem szavazták meg.

Tisztelt Képviselőtársaim! Azt szeretném önöktől kérni, hogy ha már így belevágtak és azt mondták, hogy kérdezzük meg az embereket, akkor nehogy már egy ezerfős közvélemény-kutatásra hivatkozzon itt Hajnal Miklós, hogy mit látott ebben. Tessék megkérdezni az embereket! Azért, mert önök képtelenek voltak összegyűjteni az aláírásokat, azért, mert képtelenek voltak élni a megadott határidőkkel, ne bennünket hibáztassanak, maximum magukat. S arra kérem önöket, hogy ha komolyan gondolják a demokráciát meg komolyan gondolták azt a szlogent  amiről utólag kiderült, hogy nem , hogy a hatalom a népé, akkor szavazzák meg nyugodtan ezt a határozati javaslatot, mert ha valaki megfelel a törvényi feltételeknek, akkor egyértelmű, hogy ki kell írni ezt a népszavazást.

S még egy kérdés fölmerül, tisztelt képviselőtársaim. Ha önök most ki akarnak hátrálni úgy szépen óvatosan, nem nyíltan kimondva  mert Sebián-Petrovszki László nem fogja nyíltan kimondani, hogy márpedig nem akarnak népszavazást, de tudjuk, hogy mire megy ki a játék a baloldalon , akkor azért nagyon-nagyon-nagyon motoszkál bennem az a kérdés, hogy önök igazából decemberben és januárban ezt az aláírásgyűjtést semmi másra nem használták, mint illegális adatbázis építésére. Önök nem azért gyűjtöttek aláírásokat, mert tudták, hogy nem is akarnak népszavazást, tudták, hogy nem is akarják kiírni, hanem 200-300 ezer, sőt több százezer aláírást akartak  csak azért annyian nem támogatták a népszavazási kezdeményezésüket, 200 ezer érvényes aláírás lett belőle, 200 552 aláírás lett érvényes, tisztelt képviselőtársam , tehát felmerül ez a kérdés is, hiszen tudjuk, hogy a Bajnai-analitikával, a titkos Gyurcsány-listákkal milyen visszaéléseket követhettek el az elmúlt időszakban.

Azt szeretném kérni, tisztelt képviselőtársaim, hogy ha így van, akkor kérjenek bocsánatot azoktól az emberektől, akiket megvezettek és aláíratták velük ezeket az íveket. Mondják ki nyíltan, mert most megy ez a simliskedés, megy ez a kicsit sunyi beszéd, hogy akkor tartózkodtam az Igazságügyi bizottság ülésén, de lehet, hogy most majd nem fogok tartózkodni, és lehet, hogy kéne, de nem biztos, hogy majd akkor, meg így, úgy, amúgy. Kicsit úgy mismásolják ezt a kérdést, úgy maszatolják el. Mondják ki nyugodtan, ha önök is belátják, hogy megbuktak ebben a kérdésben is.

Szerintem a magyar emberek világos üzenetet küldtek önöknek is április 3-án. Soha ennyien nem szavaztak egy politikai közösségre, mint ránk, és ezzel önökről is véleményt mondtak április 3-án. Kérem, hogy fogadják el ezt a véleményt, és ezzel a véleménnyel a hátuk mögött vagy inkább a szemük előtt folytassák a politizálásukat. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  76  Következő    Ülésnap adatai