Készült: 2024.05.14.00:14:17 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

191. ülésnap (2021.04.26.), 312. felszólalás
Felszólaló Herczeg Tamás (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó Törvényalkotási bizottság
Felszólalás oka Ismerteti a bizottság véleményét
Videó/Felszólalás ideje 2:40


Felszólalások:  Előző  312  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

HERCZEG TAMÁS, a Törvényalkotási bizottság előadója: Ismét köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Tájékoztatom önöket, hogy a Törvényalkotási bizottság 2021. április 22-én tartott ülésén megtárgyalta a Nyíregyházi Egyetemért Alapítványról, a Nyíregyházi Egyetemért Alapítvány és a Nyíregyházi Egyetem részére történő vagyonjuttatásról szóló törvényjavaslatról szóló T/15724. számú törvényjavaslatot. Az összegző módosító javaslatot és összegző jelentést a bizottság a házszabály 46. §-a alapján 22 igen szavazattal, 7 nem ellenében, tartózkodás nélkül elfogadta.

Tisztelt Képviselőtársaim! Ahogy az imént is elmondtam, az egyes felsőoktatási intézmények megújított intézményfejlesztési terveiben 2021 elején számos esetben jelent meg a „Fokozatváltás a felsőoktatásban” című stratégiában 2016 óta megfogalmazott, az egyetemek versenyképességét elősegítő modellváltás iránya. 2021 elején tíz egyetem, köztük a Nyíregyházi Egyetem szenátusa fejezte ki azon többségi szándékát, hogy az egyetem jövője egy új, közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelői, állam által alapított alapítványi formában valósuljon meg. Ezért a kormány a Nyíregyházi Egyetem szenátusának kezdeményezésére az egyetem új működési és fenntartási modelljéről hozott döntésében rendelkezett egyrészt az egyetem fenntartójaként létrehozásra kerülő Nyíregyházi Egyetemért Alapítvány alapításával kapcsolatos feladatokról, másrészt az alapításhoz és működéshez szükséges állami vagyon biztosításával kapcsolatos feladatokról.

Tisztelt Képviselőtársaim! Az egyetem számos szakterületen képez hallgatókat, így agrár- és bölcsészettudományi, gazdaságtudományi, informatikai, műszaki, művészetközvetítési, pedagógusképzési, sporttudományi, társadalomtudományi, természettudományi képzési területeken. A Nyíregyházi Egyetem tehát a hazai felsőoktatás tíz képzési területtel rendelkező intézménye, mely magas szintű, sokoldalú, multi- és interdiszciplináris képzéssel, alap- és alkalmazott kutatással és fejlesztéssel járul hozzá az egyetemes tudomány és a magyar társadalom, azon belül is elsősorban a kelet-magyarországi régió fejlődéséhez.

Ennek okán is tisztelettel kérem a Házat, hogy támogassa a javaslatot.




Felszólalások:  Előző  312  Következő    Ülésnap adatai