Készült: 2024.05.14.08:16:01 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

231. ülésnap (2021.12.14.), 92. felszólalás
Felszólaló Bencsik János (független)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend utáni felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:25


Felszólalások:  Előző  92  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

BENCSIK JÁNOS (független): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Országgyűlés! Talán még soha nem volt ennyire vigasztalan a mai magyar közélet képe, mint most a 2021-es évben. Sajnos a politikai elit, már amennyire ezt elitnek lehet nevezni, tanújelét sem adta volna, hogy akár a jelenlegi nagyon súlyos válsággal, akár a jövővel kapcsolatban felelősségteljes hozzáállást tanúsítanának.

Itt van például az év legnagyobb, legszomorúbb eseménye, a Covid-járvány, amelynek kapcsán azt láttuk, hogy a baloldali ellenzéki pártok többsége hosszú időn keresztül hergelt a keleti vakcinák ellen, eközben a kormány pedig azzal volt elfoglalva, hogy a különböző védőeszköz-beszerzéseken korrupciós csatornákon át minél nagyobb haszonra tegyen szert, azt a rendkívül széles felhatalmazást pedig, amit a veszélyhelyzet biztosított, az ország megvédése mellett vagy inkább helyett a saját kádereinek a bebetonozására és a választójog átírására, a választási szabályok átírására használta, cserben hagyva nagyon-nagyon sok munkából, bérből, fizetésből élő magyar embert és fiatalt.

Egyedül a Polgári Válasz viselkedett felelősen ebben a kérdésben. Mi voltunk azok, akik a kezdetektől fogva az oltás mellett álltunk, akik szorgalmaztuk azt, hogy a képviselők is soron kívüli oltást kaphassanak az egészségügyi dolgozók után, hogy ezzel is biztassuk a magyar embereket a vakcina felvételére, és bizony mi voltunk azok is, akik kezdeményeztük, hogy ha már a magyar kormány elrendelte a kötelező oltást, akkor ez legyen kötelező a magyar országgyűlési képviselőkre is, mutassunk példát. Sajnos nem sikerült, ugyanis sem a kormány, sem az ellenzéki frakciók nem támogatták ezt.

Aztán itt van a járvány utáni gazdasági helyzet, amelyet úgy próbál kezelni a kormány, hogy egy több mint 1000 milliárd forintos külföldi hitelt vesz fel, és aztán ezt nem a gazdaságba forgatja vissza, hanem láttuk azt, hogy ennek a pénznek egy jelentős részét egyszerűen a választás előtt ráöntik az emberekre, különösen ráöntik a magyar nyugdíjasrétegre. Itt egy olyan nyugdíj-demagógia bontakozott ki az elmúlt időszakban, ami párját ritkítja az elmúlt 30 évben, 13. havi nyugdíjjal, extraprémiummal, nyugdíj-kiigazítással, miközben azok az emberek, akik ennek a gazdasági járványnak a leginkább az elszenvedői voltak, a vállalkozók, azok az emberek és azok a fiatalok, akik hosszú időn keresztül nem jutottak munkához, szinte semmit nem kaptak. Ahelyett, hogy a magyar nyugdíjas honfitársainknak kiszámítható és hosszú távon fenntartható nyugdíjat biztosítanának, választás előtti egyszeri osztogatással próbáltak alig leplezett módon szavazatot vásárolni.

Itt is a Polgári Válasz volt az egyetlen olyan politikai közösség, amely felszólalt ez ellen, igazságos, hosszú távú, kiszámítható nyugdíjakat követelve nyugdíjas honfitársaiknak, az egyszeri pénzügyi segítséget pedig a bérből és fizetésből élő, a dolgozó, az adófizető embereknek és a magyar fiataloknak követelve.

Az év talán harmadik legnagyobb eseménye a járvány és a gazdasági visszaesés mellett az ellenzéki előválasztás volt. Azt gondolom, ez egy elhalasztott lehetőség volt. Az egész előválasztást áthatotta a civil és a független jelöltek ellehetetlenítése, a baloldali ellenzéki pártok egymás között, zárt ajtók mögött kialkudott, lezsírozott politikai pozíciói. Az egyetlen halvány reménysugarat ebben Márki-Zay Péter győzelme jelentette, de ez még messze nem az erkölcsi forradalom, azt azért látjuk, messze nem a megtisztulás. Ennek a folyamatnak éppen talán csak az elején jár az ellenzéki összefogás, és csak egy halvány reménysugár jelent meg annak érdekében, hogy talán valami ebből kiindulhat, talán valóban megtisztulhat az ellenzék. Mi abban vagyunk érdekeltek, hogy az ellenzéki pártok megszabaduljanak a múlt árnyaitól, és megszabaduljanak azoktól az elemektől, amelyek egyébként a Fidesszel számos ponton a háttérben összejátszva gazdasági összefonódásokkal veszélyeztetik a valódi ellenzéki megújulást.

Talán a legreménytelibb fejlemény az elmúlt évben, legalábbis számomra, a Polgári Válasz zászlóbontása és megalakulása volt. Tavaly decemberben hirdettük meg egy új polgári konzervatív, fiatal politikai mozgalom születését, amely idén februárban párttá is alakult. Azt tűztük ki célként, hogy azt a polgári Magyarország eszményképét képviseljük, amelyet a Fidesz megtagadott, politikai termékké silányított, a baloldali ellenzék pedig soha nem is képviselt. Azokat képviseljük tehát, akiket a mostani politikai palettáról senki más nem képvisel, és az a célunk, hogy meghaladva végre az elmúlt 30 év kudarcos politikáját, leszámolva az egymást gyűlölő, mégis egymást életben tartó politikai szekértáborokkal, végre visszaadjuk a hitet és a reményt az embereknek, és a visszaépülő pártállamnak való behódolás helyett önszerveződő közösségeket építsünk. (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.)

Ebben a reményben köszönöm meg önöknek, minden egyes tagunknak, szimpatizánsunknak az egész évi munkáját, és kívánok önöknek áldott adventet és boldog karácsonyt. Köszönöm szépen a szót. (Dr. Steinmetz Ádám tapsol.)




Felszólalások:  Előző  92  Következő    Ülésnap adatai