Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.03.28.16:34:59 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

203. ülésnap (2017.03.06.), 310. felszólalás
Felszólaló Magyar Zoltán (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend utáni felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:06


Felszólalások:  Előző  310  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MAGYAR ZOLTÁN (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Képviselőtársaim! Az elmúlt időszakban folytattam azt a vidékjárást, amit egyébként már megszokhattak tőlem a polgárok, legfőképpen természetesen a Rábaközben, hiszen mégiscsak ez az a választókerület, ahol indultam, és ahol indulni is fogok reményeim szerint a jövő évi választásokon, és kutya kötelességemnek érzem, hogy meghallgassam őket, és felszólaljak az érdekükben. Sajnos ugyanez nem mondható el a térség országgyűlési képviselőjéről, aki ebben a ciklusban ‑ Gyopáros Alpárról beszélünk, ha valaki nem tudná ‑ 26 felszólalással és 26 önálló indítvánnyal rendelkezik, ezekből, megnéztem, a gyorsforgalmi út önfényezését leszámítva nulla kérdés foglalkozik a választókerületével. Én igyekszem természetesen helyette is komolyan venni ezt a feladatot, és ahogy már elmondtam, folyamatosan járom a választókerületet, ahol polgármesterekkel, vállalkozókkal, polgárokkal, gazdákkal igyekszem minél nagyobb számban beszélni, meghallgatni őket, és aztán tolmácsolni az ő problémáikat.

Kezdjük talán az utak helyzetével, mert talán ez az a téma, amit kivétel nélkül mindenki elmond. Megvizsgálva a három legfontosabb, közutakra vonatkozó paramétert, azt láthatjuk, hogy Győr-Moson-Sopron megye és legfőképpen a rábaközi térség az országban Heves megye után a második legrosszabb közúthálózattal rendelkezik, és ahogy lejövünk a gyorsforgalmi utakról vagy autópályáról, ezt mindenki maga is megtapasztalhatja, hogy sok nagyságrendet azonnal zuhan az út használhatósága és minősége. Nem kell hosszasan ecsetelnem, hogy ez mennyi egyéb problémával jár együtt, és jó lenne, ha megyénkben legalább már olyan minőségű úthálózat lenne, mint amilyenre minket a gazdasági erőnk, azt hiszem, hogy mindenképpen jogossá tesz.

Elmondták a polgármesterek, örülnek annak, hogy a testnevelést komolyabban vette a kormány, legalábbis szavakban, és a kötelező óraszámot növelte, ugyanakkor jó lenne, ha ‑ főleg a kisebb települések számára ‑ minőségben is lehetőséget biztosítana arra, hogy ez a testnevelés-oktatás megtörténhessen, és ne valamiféle középkori állapotok fogadják a diákokat, amikor ezen kötelező tevékenységet végzik.

Kivétel nélkül elmondták a települések, hogy a TOP-os és VP-pályázatoknak az elbírálása lassan egy éve, sőt néhány esetben már egy éve csúszik, semmilyen hír nem érkezett arra vonatkozóan, hogy ezen pályázatokat egyáltalán megnyerték-e, arról meg, hogy mikorra valósulhatnak meg, igazán nem tudunk semmit. Azért Gyopáros képviselő úrnak felhívnám arra a figyelmét, ha majd megnézi ezt a felszólalást, hogy ennyi mindent azért majd ő se fog tudni átadni, ha ezt mind a kampányra időzítette, ez azért nagyon sok lesz, arról meg nem is beszélve, hogy egyébként ezeket a pályázatokat majd az önkormányzatoknak meg a különböző szerveknek menedzselni kell, véghez kellene vinni. Tehát elég sok nyűgöt okoztak azzal, hogy minden forrás kifizetését és minden új felújítást vagy éppen új beruházást arra időzítettek, hogy pont a kampányban tudják átadni.

Jó néhány településen fájlalják azt, hogy az állami földek privatizációjakor ugyan volt a település határában állami föld, mégsem indulhattak a földárveréseken. Nem értem, hogy miért volt probléma az a kormánynak, hogy egy önkormányzat elinduljon, és legfőképpen közcélból… Nem ingyen kérték ezek az önkormányzatok, hanem szerettek volna részt venni a liciten, vásárolhattak volna termőföldeket, és képesek lettek volna megvalósítani azt, ami az adott település számára fontos, legyen az egy új utca nyitása vagy egy ipari park létrehozása vagy számtalan egyéb helyi dolog.

És félő az, hogy most még titkolják, de gyakorlatilag már mindenki tudja, hogy az erdők lesznek a következő áldozatai a nagy privatizációs hullámnak, hiszen már cégekkel elkezdték kiméretni ezeket az erdőket. Ilyen formában előre jelzik rajtam keresztül is ezen önkormányzatok, hogy ha ez tényleg sorra kerül, és önök képesek lesznek még az erdővagyontól is megszabadítani a magyar nemzetet, akkor legalább ott vegyék figyelembe majd az önkormányzatok igényeit.

Sok panasz érkezett a vadászati, halászati jogok kiosztásával kapcsolatban is, hiszen ebben az évben, illetve az elmúlt év folyamán zajlottak ezek az események. Jó néhány esetben a helyi érdek, a helyben lakók érdeke sérült. Ezeket mindannyiszor ‑ doku­mentumokkal alátámasztva természetesen ‑ az illetékes miniszter asztalára leraktam. Nagyon sajnálom, hogy ezekre semmitmondó válaszok és lerázó válaszok érkeztek. Nem is magam miatt, hiszen ellenzéki képviselő vagyok, azért kapom a fizetésemet, az a dolgom, hogy elviseljem azt, hogy önök nem válaszolnak érdemben szinte semmire, de azért az érintettek számára az mégiscsak illő lett volna.

Beszélhetnék még az idősek otthonának a hiányáról, jó néhány település szeretne hasonló intézményt létrehozni. Illetve az önkormányzati alkalmazottaknak a megalázó fizetése is sokszor szóba került. Remélem, ezekre kapok érdemi választ. Köszönöm a lehetőséget, elnök úr. (Taps az ellenzéki padsorokból.)




Felszólalások:  Előző  310  Következő    Ülésnap adatai