Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.04.26.04:51:38 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

203. ülésnap (2017.03.06.), 188. felszólalás
Felszólaló Lázár János (Fidesz)
Beosztás Miniszterelnökséget vezető miniszter
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:07


Felszólalások:  Előző  188  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

LÁZÁR JÁNOS, a Miniszterelnökséget vezető miniszter: Köszönöm szépen. Igen tisztelt Országgyűlés! A következőkről szeretném tájékoztatni képviselő urat. Én a vélemény rovatba tartozó kijelentésekkel nem nagyon tudok mit kezdeni, a tényekkel tudok mit kezdeni. Tény az, hogy a beruházás elindulása előtt 38 milliárd forintos közbeszerzési értékhatárt szabott meg a Dagály építése esetén a közbeszerzés kiírója, és 38 milliárd forint plusz áfa összegbe került a Dagály tudomásom szerint, maga az uszoda. Az uszoda mellett természetesen árvízvédelmi beruházás, útépítés, közművezetés, közterület-létesítés valósult meg, és még valósul is meg. Ezeket a költségeket nem számolnám rá, illetve a vizes vb-vel kapcsolatos költségeket. Én úgy láttam, hogy az uszodánál tartották az eredetileg tervezett árat.

Ami a Puskás Stadiont illeti: ott sem tudok a vélemény rovatba tartozó hadoválással mit kezdeni. Ezt nem feltétlenül ön követte el itt az elmúlt időszakban, hanem a beruházás kapcsán nyilatkozatot tevők szövegeivel nem tudok mit kezdeni. Egy dologgal tudok mit kezdeni, hogy a közbeszerzési felhívásban az jelent meg, hogy bruttó 180 milliárd forint a becsült ár a közbeszerzés kiírója szerint. Ehhez képest 190 milliárd forintra érkezett a legolcsóbb ajánlat. A 180 és a 190 milliárd forint között van eltérés, 5 és 6 százalék közötti eltérés van, úgy, hogy a 190 milliárdos bruttó ár tartalmaz egy 6,5 milliárdos tartalékkeretet, ami egy ekkora beruházásnál indokolt.

(Az elnöki széket dr. Latorcai János,
az Országgyűlés alelnöke foglalja el.)

A beruházás programja pedig nem gondolom, hogy vékonyabb lenne, hiszen múzeumtól kezdve ét­termek és minden más létesítmény is itt megvalósul.

(16.50)

A kormány pontosan azért, hogy ezeket a helyzeteket kezelje, az elmúlt évek európai uniós tapasztalataiból is okulva, egy rendeletet hozott, amelyben feketén fehéren le van írva, hogy 15 százalékos eltérésig például európai uniós források esetén van lehetősége a pályázat finanszírozójának megemelni az eredetileg erre szánt összeget, és 15 és 30 százalék között kell igazságügyi szakértőt, értékbecslőt igénybe venni. Miután 15 százalék alatt van az eltérés, ezért a kormány engedélyezte, hogy nem 180, hanem 190 milliárd forintért valósulhasson ez meg, a költségeket pedig tartani kell, ez már valóban kormányzati felelősség. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  188  Következő    Ülésnap adatai