Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.03.29.07:05:57 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

220. ülésnap (2021.11.08.), 10-12. felszólalás
Felszólaló Schanda Tamás János
Beosztás Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 5:01


Felszólalások:  Előző  10 - 12  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SCHANDA TAMÁS JÁNOS innovációs és technológiai minisztériumi államtitkár: Nagyon szépen köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Lehet Más a Politika  ez a nevük, és ezért jöttek létre. Legalábbis a képviselő úr ezt állítja, miközben pont az önök tevékenysége azt mutatja, hogy ha lehet is más, akkor önöknek ez nem sikerült. Önök Gyurcsány Ferenc ellenében jöttek létre, azt a politikát akarták leváltani a baloldalon  képviselő úr, mosolyoghat ezen , viszont a valóság az, hogy most azért dolgozik ön nap mint nap, azért lehet most is országgyűlési képviselő, mert Gyurcsány Ferenc így akarja. S azért indulhat el újra a mandátumáért, mert Gyurcsány Ferenc így akarja.

Tisztelt Képviselő Úr! Az a helyzet, hogy amikor ön arról beszél, hogy lehet más a politika, akkor ön a bizonyítéka annak, hogy önöknek ez nem sikerült, mert ön a politikájának minden egyes pillanatában, minden percében azért küzd, hogy Gyurcsány Ferenc visszajöjjön a hatalomba (Szabó Timea: A kérdésre válaszoljon!), és újra olyan intézkedéseket hozhasson, ami ellen egyébként önök létrejöttek. (Csárdi Antal: Felsőoktatás!)

Tisztelt Képviselő Úr! Ön felhozta a felsőoktatási bérkérdéseket. Ne feledkezzünk el arról, hogy pont az a Gyurcsány Ferenc, akivel ön szövetséget kötött (Csárdi Antal: Tizenkét éve kétharmaddal kormányoznak!), kivont…

ELNÖK: Csárdi képviselő úr, önnek volt 20 másodperc plusza, az alatt elmondhatta volna a gondolatait, most az államtitkár úrnál van a szó.

SCHANDA TAMÁS JÁNOS innovációs és technológiai minisztériumi államtitkár: Az a Gyurcsány Ferenc, akivel ön összefogott és akinek a politikáját most segíti, az a baloldali kormányzás kivont forrásokat a magyar felsőoktatásból, és csökkentette a felsőoktatásban tanítóknak, oktatóknak, ahogy a köznevelésben oktatóknak is a bérét. Ezzel szemben a polgári nemzeti kormány, tisztelt képviselő úr, épp az elmúlt időszakban döntött arról, hogy igen, szükség van a felsőoktatás megerősítésére, versenyképesebbé tételére, hogy szorosabban együtt tudjon működni a gazdasági központokkal, a gazdasági szereplőkkel, hogy olyan kutatások valósuljanak meg, amelyek kiszolgálják a magyar gazdaság további erősödését.

Tisztelt Képviselő Úr! Arról van szó, hogy önnek volt lehetősége támogatni azt, hogy a magyar felsőoktatás versenyképesebb legyen, s ezáltal még tisztességesebb béreket tudjon biztosítani a felsőoktatásban oktatók számára.

(13.30)

Képviselő úr, önnek erre volt lehetősége, ön erre nemet mondott. Ön erre nemet mondott! Ön nemet mondott arra is, amikor a felsőoktatási modellváltást választó intézmények költségvetését jelentősen megnöveltük itt az Országgyűlésben. (Ungár Péter közbeszól.) Önnek lett volna lehetősége személyesen is támogatni azt, hogy a felsőoktatásban tanítóknak meg tudjuk emelni a bérét (Ungár Péter: De nem sikerült!), ön ezt nem tette meg. Ön ezt nem tette meg! Ezzel szemben a józan nemzeti polgári oldal már döntött arról, hogy 15 plusz 15 százalékos béremelés történik a felsőoktatásban (Ungár Péter közbeszól.), 15 százalék szeptember 1-jétől, és 15 százalék érkezik még január 1-jétől, illetve a modellváltó intézményeknek efölött is van természetesen lehetőségük további bérkiegészítések megtételére, és azt látjuk, hogy ezzel élnek is egyébként az intézmények (Szabó Szabolcs közbeszól.), tesznek is ezért, tisztelt képviselő úr.

Ha tehát ön tájékozódott volna, és nem pedig a gyurcsányi kottából akarna folyamatosan énekelni (Csárdi Antal közbeszól.), nem minden olyan intézkedést ellenezne, amely segíti a magyar felsőoktatásnak a működését, a felsőoktatás színvonalának az emelését, akkor megszavazta volna itt az Országgyűlésben (Kunhalmi Ágnes közbeszól.) ezt a törvényjavaslatot, megszavazta volna azt, hogy rugalmasabban és hatékonyabban működjenek a felsőoktatási intézmények, és megszavazta volna a modellváltást is, és nem számonkérné éppen a kormányt, hanem elismerné azt, hogy a modellváltásnak már most látszódnak (Csárdi Antal közbeszól.) az eredményei; már most látszódnak az eredményei, tisztelt képviselő úr. Engedje meg, hogy arra is felhívjam a figyelmet, hogy a 15 plusz 15 százalékos béremelés nemcsak a modellváltó intézményeket, hanem az állami és az egyházi intézményeket is egyaránt érinti.

A pedagógusbérek kapcsán is több alázatot kérnék öntől, tisztelt képviselő úr, ugyanis ön valóban azokkal kötött szövetséget, akik elvettek egyhavi bért a köznevelésben tanítóktól, elvettek egyhavi bért a pedagógusoktól, és ön most azért dolgozik (Csárdi Antal közbeszól.), azért dolgozik, hogy ugyanezek jöjjenek vissza ugyanezzel a baloldali, megszorításra építő, adóemelésekre építő politikával.

Tisztelt Képviselő Úr! Ez egészen elképesztő. Ezzel szemben a kormány (Az elnök csenget.) eddig is és ezután is azon dolgozik, hogy a pedagógusok bérét is tovább tudjuk növelni. Köszönöm megtisztelő figyelmét. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  10 - 12  Következő    Ülésnap adatai