Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.03.29.09:13:58 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

29. ülésnap (2018.10.15.), 230. felszólalás
Felszólaló Dömötör Csaba (Fidesz)
Beosztás Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:27


Felszólalások:  Előző  230  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DÖMÖTÖR CSABA, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Szeretnénk köszönetet mondani minden képviselőnek, aki az elmúlt hetek vitájában elmondta a véleményét a Sargentini-jelentéssel kapcsolatban. A mi álláspontunk nem változott. Az a jelentés, amelyet az Európai Parlamentben elfogadtak, egy ideológiai fércmű, és könnyen mondhatnánk rá, hogy színvonalával fordítottan arányos a jelentősége. Mégpedig azért, mert ennek a jelentésnek van pár fontos üzenete. Az egyik az, hogy továbbra is meg akarják törni Magyarországot, mindenekelőtt a bevándorlás kérdésében. A második az, hogy úgy látszik, a bevándorlást támogató erőknek az Európai Parlamentben többsége van. Ezt jó, ha tudjuk. (Mirkóczki Ádám: A Néppártban is!) A harmadik az, hogy ennek érdekében még a jogszabályokat is felülírják, ha az érdekük úgy diktálja. Nem számít egyébként a jogszabály, úgy látszik, azoknak, akik úton-útfélen a jogállamiságra hivatkoznak.Ez a jelentés egy durva támadás a tagállami önrendelkezés ellen, mégpedig egy olyan kérdésben, amely stratégiai jelentőségű. Márpedig mi, a mi politikai közösségünk egyetlenegy területen sem nézi el, nézi tétlenül, hogy csorbítsák a tagállami jogköröket, sem az energiapolitikában, sem az adópolitikában, sem az agrárpolitikában és legkevésbé sem a bevándorlás ügyében. Nincs benne az alapszerződésben az, hogy ezeket a jogköröket át kellene adnunk, és egyébként, ha a migrációt nézzük, akkor a 2014-es európai parlamenti választási kampányban, miközben sok mindenről szó volt, erről a területről egyáltalán nem volt szó. Tehát Brüsszelnek nincs felhatalmazása, hogy itt jogköröket vegyen el.

Szeretném még egyszer elmondani, hogy ha a jelentés pontjai közül levesszük az ordas hazugságokat, a folyamatban lévő ügyeket, az ideológiai elvárásokat, amelyeknek semmi közük a jogállamisághoz, akkor egyetlen, csak egyetlenegy valós és éles ütközési pont marad, ez pedig a bevándorlás ügye. Emlékeztetőül: ha a jelentés tartalmát nézzük, akkor azért támadnak minket, mert nem fogadtunk be elég bevándorlót. (Tordai Bence: Nem! Mert támadást indítottatok a demokrácia ellen!) Ezt számokkal is alátámasztják, tisztelt képviselő úr. Tehát azt mondják, hogy az a szám, amit ők leírnak a jelentésben, az kevés. Azt is leírják, azt is felróják, hogy nem veszünk részt a betelepítési programban. (Dr. Varga-Damm Andrea: Holott részt veszünk!) Azt is felróják Magyarországnak, hogy jogi határzárral védi magát, amin egyébként nem csodálkozhatunk, tekintve, hogy ugyanezek a képviselők, akik vezérszerepet játszottak a jelentés elfogadásában, a fizikai határzárat is végig támadták. Azt is felróják Magyarországnak, hogy büntethetővé tette az illegális bevándorlás szervezését, és a mai nap híre alapján azt látjuk, hogy ezt meg is fogják támadni. Ebben sem fogunk engedni a nyomásgyakorlásnak. Ja, és még az is baj, hogy a magyar bíróság elítélt egy olyan bevándorlót, aki kövekkel támadt a rendőrökre, ami bármely európai országban egyébként bűncselekménynek minősülne.

Úgy látszik, hogy Sargentini asszonynak és társainak semmi sem drága, ha a nyílt társadalom eszméjéről van szó, amely egyébként nem a valóságban gyökerezik, hanem egy elvakult ideológiában.

Tisztelt Ház! Egyre több helyen látják azt a mi térségünkben is, hogy mire megy ki ez az egész politikai játszma. Egyre többen szólalnak fel a Sargentini-eljárás ellen. A cseh parlament alsóháza a közelmúltban határozatot fogadott el, amelyben kiállt Magyarország mellett, és elítélte a Sargentini-jelentést. A lengyel kormány elsők között biztosította támogatásáról hazánkat, az Európai Unió eszméivel ellentétesnek nevezte a jelentés megszavazását. A szlovák parlament elnöke is közölte, hogy kezdeményezni szeretnék, hogy a cseh törvényhozás példáját követve a szlovák parlament is álljon ki Magyarország mellett a jelentéssel kapcsolatban. Minden támogató kiállásért köszönet.

Velük szemben, ami a magyar ellenzéket illeti, tőlük továbbra sem várunk túl sokat. Ők vagy megszavazták a Magyarországot támadó jelentést, vagy, mint például a Jobbik, tartózkodással küzdöttek ellene. Most mondhatnánk, hogy ez egy vicc, de inkább a szégyen szó jut eszünkbe. (Z. Kárpát Dániel: Magatokért aggódj!) Mindenki, aki nem utasította el és nem fogja a jövőben elutasítani a Sargentini típusú nyomásgyakorlást, azokat támogatja, akik meg akarják törni Magyarországot stratégiai jelentőségű kérdésekben.

Tisztelt Ház! Nemsokára szavazhatunk arról a határozatról, amely méltó, arányos és erős válasz a Sargentini-jelentésre. (Mirkóczki Ádám: Magyarország 7. cikkelyt indít az Unió ellen?) Mi egy erős, magát megvédeni képes Európát szeretnénk, benne egy önálló, erős és független Magyarországgal, amelyet nem lehet jelentésekkel, politikai zsarolással, pénzügyi jellegű zsarolással és sértő üzengetésekkel megfélemlíteni. Ezért támogatjuk, hogy az Országgyűlés fogadja el a határozatot. Most a Ház mondhat véleményt, de ne feledjük, hogy jövő tavasszal az európai parlamenti választáson minden magyar ember véleményt mondhat majd. Köszönöm, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  230  Következő    Ülésnap adatai