Készült: 2024.03.28.16:53:33 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

191. ülésnap (2021.04.26.), 44. felszólalás
Felszólaló Schanda Tamás János
Beosztás Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 3:57


Felszólalások:  Előző  44  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SCHANDA TAMÁS JÁNOS innovációs és technológiai minisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Az ön felkészültségét jól jelzi, hogy összekever Palkovics László miniszter úrral, akinek a nevében tudok önnek csak válaszolni, és felszólalását még őszinte aggodalomnak is gondolhatnánk és tarthatnánk, ha nem tudnánk, hogy ön éppen annak a pártnak az utódszervében ül, amelyik évtizedekig szolgálta ki a szovjet titkosszolgálatokat. Ön a tömeggyilkos, kommunista utódpártjaként sző összeesküvés-elméleteket, és próbálja félrevezetni a magyar embereket és a magyar közvéleményt.

Tisztelt Képviselő Úr! Ha a kínai titkosszolgálat az egyetemeken keresztül jelenne meg az országban, akkor bizony mind az Egyesült Államok, mind Nyugat-Európa nagy bajban lenne, mivel a kínai egyetemek a nyugati világ számos felsőoktatási intézményével működnek szorosan együtt. Kérem, hogy ne tévessze meg a magyar közvéleményt! Tisztelt képviselő úr, önt egy cseppet sem érdekli a magyar nemzet biztonsága és jövője, csak a pillanatnyi politikai haszonszerzés reményében kiabál itt kígyót-békát mindenre és mindenkire.

Az évek óta súlyos identitászavarral küzdő, folyamatosan Brüsszel kegyeit kereső MSZP azért szívesen ölelkezett, akkor még úgy mondták, hogy a testvéri Kínával. Engedje meg, hogy idézzek: „Ténykérdés, hogy ma a világ Európán kívüli három hatalmi központja: az Egyesült Államok, Oroszország és Kína. Magyarország számára a szövetséges és barát az Egyesült Államok, de Oroszországgal és Kínával is szoros partneri kapcsolatot kell kiépíteni, akkor is, ha nem mindenben értünk egyet velük, mert ez Magyarország érdeke.” Ezt régi-új főnöke, Gyurcsány Ferenc mondta, tisztelt képviselő úr.

Tisztelt Képviselő Úr! Ön vagy nincs tisztában azzal, hogy milyen kutatás-fejlesztési, innovációs és gazdasági jelentősége van annak, hogy a világ egyik legjobb egyeteme létesít campust Magyarországon, vagy szánt szándékkal ekézi a beruházást, figyelmen kívül hagyva a magyar fiatalok és a magyar gazdaság érdekét. A Fudan Egyetem ide fogja vonzani Európa tehetséges fiataljait, együttműködést tesz lehetővé, és a két ország közötti kapcsolatok további kiépülését is segíti. Az ország érdeke, hogy jó kapcsolatok alakuljanak ki Kínával, a magyar cégek pedig meg tudjanak jelenni Kínában a saját fejlesztéseikkel és termékeikkel. Erről is szól ez a projekt, ezért önmagán túlmutató ügy.

A fejlesztés hatására felépülő infrastruktúra kínai beruházókat, vállalati kutatás-fejlesztési központokat is vonz Magyarországra, amelyek jelentős beruházásokat generálva komoly gazdaságélénkítő hatást gyakorolhatnak a magyar gazdaságra. A Fudan hazai szerepvállalásával Magyarország regionális tudásközpontjellege is tovább erősödhet.

Tisztelt Képviselő Úr! A magyar felsőoktatás minőségének javítása közös érdek, közös érdek is lehetne, és eddig olyan politikai célkitűzés volt, amelyet senki nem vitatott. Az ideológiai köntösbe csomagolt politikai hisztéria már csak azért is érthetetlen, mivel nem új keletű egyébként az egyetem magyarországi megjelenése, hiszen a Fudan Egyetem már két éve folytat képzést hazánkban a Corvinus Egyetemmel közösen, ráadásul egyébként a campus létrehozása is jó ideje már az asztalon van.

Azt szeretnénk, hogy a magyar fiatalok és Magyarország a jövő nyertese legyen, és ezt a célt szolgálja a Fudan Egyetem fejlesztése is. Köszönöm megtisztelő figyelmét. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  44  Következő    Ülésnap adatai