Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.03.29.06:03:27 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

49. ülésnap (2018.12.11.), 202-206. felszólalás
Felszólaló Horváth László (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 8:10


Felszólalások:  Előző  202 - 206  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

HORVÁTH LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Az elején egy formai kérdést szeretnék csak szóba hozni, mert a képviselői hozzászólások előtt elhangzottak a bizottsági jelentések, és a TAB részéről két kisebbségi álláspont is ismertetésre került. Tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy Varga László alelnök úr kisebbségiálláspont-ismertetése arról szólt, hogy mi történt vele tegnap. Tehát ez nem tekinthető igazából… (Dr. Varga László: Nehogy már! Vegyél már vissza!) Ez nem tekinthető… (Nagy zaj az ellenzék padsoraiból.) Képviselőtársaim, nyugalom, nyugalom! (Az elnök csenget.  Tordai Bence: Mit képzelsz?) Nyugalom! (További közbeszólások az ellenzéki padsorokból.) Nyugalom! (Dr. Varga László: Frakcióülésen…)

ELNÖK: Képviselő úr! (Dr. Varga László tovább beszél.  Nacsa Lőrinc dr. Varga Lászlónak: Maradj már csendben!) Képviselő úr! Horváth képviselő úr, az elnök szuverén joga, hogy eldöntse, arról folyike a vita, ami a törvényjavaslat, vagy nem. Ön most azt veti elvileg az én szememre, hogy megengedtem azt, amit most ön folytat. (Felkiáltás a Jobbik padsoraiból: Őrség!  Derültség az ellenzék padsoraiban.) Úgyhogy arra kérem, hogy térjen rá a témára.

HORVÁTH LÁSZLÓ (Fidesz): Köszönöm, elnök úr, tudomásul veszem. Mindenesetre azt nem tanácsolnám, ahhoz nem venném a bátorságot, de tényleg jó szívvel ajánlom a figyelmükbe, hogy amikor kritikát fogalmaznak meg… És ezt mondom Jakab Péter úrnak is, mert én is fiatalon került ebbe a Házba, nem annyira fiatalon, mint ön, de 28 évesen én is voltam ifjú titán. (Z. Kárpát Dániel: Nehéz elképzelni!) És voltam hangos is.

(14.10)

De azt tudom valamennyünknek, valamennyiünknek jó szívvel a figyelmébe ajánlani, hogy amikor a másik politikai véleményét, álláspontját, értékrendjét kritizálja, vagy azt nem tudja elfogadni vagy azt elutasítja, akkor a másikat emberségében ne sértse meg, mert ez őrá üt vissza. (Dr. Harangozó Tamás: Az államtitkároddal beszéld meg!) Azért mondom, ezt mindannyiuknak, mindannyiunknak tisztelettel a figyelmébe ajánlom, hogy a másikat az emberségében ne sértse meg. (Gréczy Zsolt közbeszól.) Jó, rendben van, képviselő úr, tisztelettel figyelmébe ajánlottam ezt önnek is.

A másik az, hogy, ha a munkavállalók érdekeit képviselik és ilyen vehemensen, akkor szerintem a munkavállalók furcsán nézik ezt a vitát, ha nézik. (Bangóné Borbély Ildikó: Ha el nem kapcsolják, mint tegnap.) Merthogy olyanok történnek itt ennek kapcsán, elsősorban az ellenzék részéről, amihez a munkavállalók nem szoktak hozzá. Tehát az például, hogy ha nem tetszik nekik valami, akkor síppal, dobbal, nádi hegedűvel, ordítozással kivonulnak a munkahelyükről, ez a munkavállalóknak ismeretlen. (Dr. Szél Bernadett: Mi legalább bejöttünk dolgozni! Ti meg itt sem vagytok!  Dr. Varga-Damm Andrea közbeszól.  Az elnök csenget.) Ez is ismeretlen, amit most csinálnak…

ELNÖK: Bocsánat, képviselő úr, egy percre! Varga-Damm Andrea képviselő asszony, egy hölgynél, hogy mondjam, nem túl elegáns ez a bekiabálás. (Bangóné Borbély Ildikó: Ne hivatkozzon már mindig erre, elnök úr, ne hivatkozzon már mindig erre, hogy hölgynél! Mert férfinak lehet?)

HORVÁTH LÁSZLÓ (Fidesz): …a munkavállalóknak ez is eléggé érdekes lehet, mert a munkahelyeken nem szoktak egymás szavába vágva, artikulálatlanul ordítozni összevissza, nem szoktak sértegetni. És a munkavállalóknak nagyon fontos természetesen a munkaidő kérdése, de talán ennél is fontosabb az, hogy legyen mit vállalni. Legyen munka. (Bangóné Borbély Ildikó: Orrvérzésig!) És az a helyzet, hogy munkavállalásügyben azért a ma itt hangosan ordibáló ellenzéki képviselők teljesítménye elég vékonyka. (Bangóné Borbély Ildikó: Miért nem jöttetek el a vitára?) Mert munkavállalásügyben, hogy legyen mit vállalni, az ügyben azért elég keveset tettek. Elég kevés ügyet támogattak, ami egyébként a munkavállalást és a munkahelyek létrejöttét volt hivatott támogatni. A másik az, hogy itt már felsorolta Kósa úr is, képviselőtársam, hogy mi mindent nem támogattak, csak kicsit féloldalas az, amikor belekapaszkodnak most mint mindent vivő kártyába a munkaidőkártyába. Senki sem  leszámítva talán egy-két új politikai formációt  előzmény nélküli, nem előélet nélküli, ezért jobb lenne egy kicsi halkabbra venni a megszólalást. Mert például 2010 előtt, most éppen Korózs képviselőtársam nincs itt, de emlékszünk arra még egypáran, amikor elhatározták azt, hogy magánosítani fogják az egészségügyet. (Bangóné Borbély Ildikó: Ti meg is csináltátok!  Nacsa Lőrinc: Ti voltatok!) És, egy pillanat, a munkavállalók képviseletéről fogok beszélni! Önök is beszéltek itt már mindenről. És ugye, akkor az történt, hogy erőnek erejével, például Egerben a Markhot Ferenc Kórházban erőnek erejével megcsinálták a magánkézbe adást. Aki nem írta alá, az mehetett azonnal. És akkor ki volt adva, hogy aki nem írta alá, orvos és ápoló, annak nemhogy Egerben nem lehet munkát adni, hanem egész Heves megyében. És kiüldöztek a megyéből a megyehatáron kívülre orvost, ápolót, mindenkit, aki akkor nem írt alá. Hol volt ott a munkavállalói érdekvédelem? Hol volt ott a munkavállaló méltósága? Azt hiszem, hogy hiányzott. Ezért talán jobb lenne… Nem kérem önöktől azt, hogy annyi méltányosság legyen velünk szemben, mint amit mindig megadnak magukkal szemben, de látható ebből a példából is, hogy magukkal szemben mindig rendkívül méltányosak.

Az a helyzet, hogy nem más világban élnek, hanem mindig összekeverik a saját állapotukat az ország állapotával, meg a saját közérzetüket összekeverik az ország közérzetével. És önök nincsenek jó állapotban, de ebből ne gondolják azt, hogy az ország rossz állapotban van. Az ország jó állapotban van, sokkal jobb állapotban van, mint egyébként volt 2010 előtt. (Dr. Harangozó Tamás: A törvényről mondjon két mondatot! A törvényben mi van?) Mivel azt hiszik, hogy ha önök rosszul érzik magukat, akkor mindenkinek így kell éreznie magát, ezért ha adódik alkalom, akkor mindenből igyekeznek elképesztő hisztériát… (Dr. Harangozó Tamás: Mi van a törvényben?  Az elnök csenget.) Önök sem erről beszéltek, Harangozó képviselő úr, ön Kósa Lajosról beszélt a felszólalásában, nem a törvényről! Tehát a hisztéria, a tényleg kényszeres hisztériakeltés azért van, mert szeretnék, hogy mindenki olyan rosszul érezze magát ebben az országban, mint ahogy önök érzik magukat. És mindig kiderül, rendre-sorra, mert volt már itt mindenféle akció, felállás, transzparens, sípolás, hangosbeszélő, a Jobbik is volt, hogy megostromolta az elnöki pulpitust, mert hogy nem lesz, elviszik a külföldiek a földet (Dr. Varga-Damm Andrea: Miért, nem vitték el?), és rendre-sorra minden hisztériáról kiderült, hogy nem volt alapja. Ami itt most történik, erről a hisztériáról is ki fog derülni, hogy ennek sem volt alapja.

Ami pedig a bizonyos szögnek a kibújását illeti, azért az is beszédes, hogy önök a hétvégén legyártották azt a 3 ezer módosító javaslatot. Gondolom, nem rendes munkaidőben dolgoztak a kollégáik, gondolom, hogy nem is volt vita tárgya, hogy ezt meg kell csinálni; volt ott, gondolom, túlmunka rendesen ezzel a több ezer módosító javaslattal, és még túlmunkát okoztak nemcsak a kollégáiknak, mert nekik nem lehet nemet mondani önök felé, hanem a parlamenti apparátusnak is. Úgyhogy ki mint él, úgy ítél. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  202 - 206  Következő    Ülésnap adatai