Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.03.28.20:06:57 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

90. ülésnap (2003.09.29.), 36-40. felszólalás
Felszólaló Dr. Kovács Zoltán (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 3:15


Felszólalások:  Előző  36 - 40  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. KOVÁCS ZOLTÁN (Fidesz): Köszönöm, elnök asszony. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! Az elmúlt hónapokban a rendszerváltoztatás óta eltelt 13 év legnagyobb sikkasztására és pénzmosására derített fényt a PSZÁF. A rendőrség már heti rendszerességgel kénytelen beszámolni a K&H brókerbotrányával, valamint az Inter-Európa Banknál történt pénzmosással kapcsolatos nyomozás állásáról.

A legfrissebb hírek szerint több tucat embert hallgattak ki a csalássorozat részleteiről, köztük neves közéleti személyiségeket és még politikusokat is. Sajnos nagyon sok a tisztázatlan kérdés a rendőrség szerepével kapcsolatosan. A szocialisták által felügyelt rendőrség szerepe kérdőjeleket vet fel az emberekben, egyre többen teszik fel a kérdést, miként lehet az, hogy a szocialisták által irányított rendőrség orra előtt sorban hagyták el az országot a legnagyobb botránnyá dagadt ügy, a K&H Equities brókercégnél és a miniszterelnök volt bankjánál, az Inter-Európa Banknál történt több tízmilliárdos sikkasztás és pénzmosás potenciális gyanúsítottjai.

Mára már nyilvánvaló, hogy Kulcsár Attila ellen a rendőrségnek a nemzetbiztonsági szolgálatoktól jelentős számú, bűncselekmény elkövetését bizonyító adat állt a rendelkezésére. Miként történhetett meg az, hogy a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat által már mintegy két hete figyelt személy nyugodtan elhagyhatta az országot? Ezt a szocialisták által felügyelt rendőrség annak ellenére nem akadályozta meg, hogy a szolgálatok napi rendszerességgel jelentettek Kulcsár Attiláról. A jelentésekből kiderült, hogy Kulcsár tisztában volt tettei következményeivel, sőt magát is bűnösnek mondta. Mindezek mellett az is érdekes, hogy a szocialista kormány polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő államtitkárának titkos találkán, már jóval a szökését megelőzően beszámolt a hatalmas botrány készüléséről. A hatóságok figyelték Kulcsár minden lépését, lehallgatták a telefonját. Bejelentette a rendőrségnek azt is, hogy külföldre távozik. A határig kísérték, feltartóztatták, majd kiengedték az országból. Érdekes, hogy a titkosszolgálatok munkájának köszönhetően a múlt hét folyamán példátlan gyorsasággal tartóztattak le ügyintézőket a fővárosi földhivatalnál. A jóval nagyobb kárt okozó brókerbotrányban pedig valami furcsa oknál fogva látványosan tétlenkednek. Az emberek furcsának találják a történteket.

Tisztelt Államtitkár Úr! A nyomozás során eddig kihallgatott személyek biztosan sok új információval szolgáltak, de az emberek kíváncsiak a következőre. Hogyan fordulhatott elő, hogy Kulcsár Attilát, aki a nemzetbiztonsági szolgálatok megfigyelése alatt állt, a rendőrség nem vette (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az időkeret leteltét.) őrizetbe még Magyarországon? Miért fordítottak milliókat…

 

ELNÖK: Képviselő úr!

 

DR. KOVÁCS ZOLTÁN (Fidesz): …figyelésre, és mi az oka, hogy Kulcsár Attila…

 

ELNÖK: Képviselő úr!

 

DR. KOVÁCS ZOLTÁN (Fidesz): …külföldre távozásának bejelentése után… (Közbeszólások az MSZP soraiból: Idő! - Az elnök kikapcsolja a képviselő mikrofonját.) …nem intézkedtek időben az őrizetbe vételről?

 




Felszólalások:  Előző  36 - 40  Következő    Ülésnap adatai