Bizottsági arcképcsarnok

Készült: 2024.03.29.14:20:39 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

116. ülésnap (2003.12.08.), 40-42. felszólalás
Felszólaló Dr. Schvarcz Tibor (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:07


Felszólalások:  Előző  40 - 42  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. SCHVARCZ TIBOR (MSZP): Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Miniszter Úr! (Több képviselő elhagyja az üléstermet. - Zaj.) Az Európai Unió országjelentésének egészségügyi fejezete a megjelölt hiányosságok mellett jelentős előrehaladásként értékelte a Medgyessy-kormány hivatalba lépése óta megtett reformlépéseket.

ELNÖK: Egy pillanatra, képviselő úr! Kérem képviselőtársaimat, hogy akiket halaszthatatlan közfeladataik kiszólítanak az ülésteremből, ezt csendben tegyék. Képviselő úr!

DR. SCHVARCZ TIBOR (MSZP): Úgy tűnik, hogy az ellenzék az országjelentésnek az egészségügyi reformot érintő pozitív megállapításait kétségesnek tartva az egészségügy összeomlásának veszélyéről, a felemásnak ítélt reform megtorpanásáról értekezik a tisztelt Házon belül és azon kívül egyaránt. A költségvetési vitában elhangzott kormányzati nyilatkozatok szerint a 2004. év az egészségügyben is az építkezés, a már megkezdett folyamatok megerősítésének éve lesz. Ebből levonható az a következtetés is, hogy a 2004. évben az egészségügyi reform prioritásai változnak, hogy a nem túl bőkezű költségvetés hatékony felhasználása megkívánja, hogy azokra a területekre koncentráljuk a forrásokat, amelyek a betegellátás szempontjából a legfontosabbak.

Az egészségügy megújítását veszélyezteti az a népszavazási kezdeményezés, amely arra próbálja rávenni a választópolgárokat, hogy örök időkre maradjanak állami, illetve önkormányzati tulajdonban a kórházak, illetve a közszolgáltatást nyújtó más intézmények. Természetesen a kezdeményezők nem tájékoztatják a választópolgárokat arról, hogy aláírásukkal ahhoz járulnak hozzá, hogy a magyar egészségügy a teljes szétesés állapotába kerülhet.

Mindezek alapján kérdezem miniszter urat: folytatódik-e az egészségügyi reform? Szükséges-e ehhez a kormányprogram újragondolása? Teljesíthető-e a kormányprogram a ciklus végéig?

Várom miniszter úr válaszát. (Taps az MSZP soraiban.)




Felszólalások:  Előző  40 - 42  Következő    Ülésnap adatai